• 99/02/21 - 09:42
  • 247
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار کرد:

تعدد کارگاه های خرد؛ چالشی مهم در مدیریت کرونای تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با بیان اینکه حفظ تعادل در بیماری کرونا در گروی توجه مردم به ملاحظات بهداشتی است، تعدد کارگاه های خرد را از چالش های بهداشتی استان عنوان کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا زالی روز گذشته (شنبه) در گفت و گوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: تعداد بیماران جدیدی که دربخش های عادی بیمارستانهای تهران با تشخیص بیماری کووید ۱۹ بستری شده اند به بیش از ۱۵۷ رسید.

وی همچنین از انتقال ۵۷ بیمار به بخش های ویژه بیمارستانهای پایتخت و خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه ۱۷۸ بیماری مبتلابه کرونا نیز از بیمارستانهای تهران مرخص شدند.

 کاهش ۸ درصدی مراجعان در روز جمعه

 فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به این که در روزهای تعطیل میزان مراجعات به مراکز بهداشتی کاهش چشمگیری پیدا می کند، خاطر نشان کرد: دیروز در مراکز درمانی نیز با کاهش هشت درصدی مراجعان روبرو بوده ایم.

حفظ تعادل بیماری؛ در گروی افزایش ملاحظات بهداشتی

وی ادامه داد: موارد جدید و ترخیص شدگان ویروس کووید ۱۹ این پیام را به ما می دهد که این بیماری به تعادل نسبی رسیده وحفظ این تعادل در گرو افزایش ملاحظات بهداشتی مردم تهران است.

 دکتر زالی ضرورت سطح و بینش بهداشتی از سوی مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: افزایش ترددها و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی نباید رفتارهای بهداشتی و هشدار ها را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران کماکان شهر تهران به عنوان نقطه کانونی آلودگی مورد توجه است و هرگونه کاهش در رفتارهای بهداشتی می تواند عواقب جدی در پی داشته باشد.

 وی تاکید کرد: برای حفظ شرایط تعادل درمبتلایان به کرونا و تسهیل شرایط کاری کادربهداشتی و درمانی نیازمند توجه بیش از پیش و جدی گرفتن توصیه های بهداشتی هستیم.

 دکتر زالی افزود: بیمارستانهای سطح شهر تهران خصوصا مراکز دولتی و دانشگاهی از این پس با رعایت پروتکل های بهداشتی میزبان سایر بیماران غیر کرونایی ضمن اجرای طرح غربالگری قبل از اعمال جراحی و روش های انتخابی خواهند بود.

 فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران درباره آمار ۶۲ درصدی توجه مردم استان به پروتکل های بهداشتی توضیح داد: هفته پیش آمار رعایت پروتکل های بهداشتی مشاغل و مباحث مربوط به بازگشایی هوشمند نسبت به آمار متوسطه استانی کمی پایین تر بود که خوشبختانه از یکشنبه هفته پیش تا روزگذشته (شنبه) با همکاری اصناف، مشاغل و با برنامه های بهداشت محیطی فشرده هر سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران این آمار رو به افزایش است و قطعا تا هفته آینده هم به حد قابل قبولی خواهد رسید.

 وی با بیان این که البته در تهران دو مشکل در این زمینه وجود دارد که یکی از آن ها گستردگی قابل توجه در استان تهران است، افزود: برای مثال تنها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۴۵ هزار کارگاه وجود دارد، بنابر این تعداد قابل توجه بخش کارگاهی و کارخانه ای استان تهران قابل مقایسه با هیچ استانی نیست.

 فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد: در تهران علاوه بر کارخانه ها و کارگاه های بزرگ، کارگاه های کوچک و خرد بخش زیادی از صنعت استان را تشکیل می دهند و معمولا فضای فیزیکی نسبتا کوچکی دارند و امکان اجرای پروتکل ها با شرایط سختگیرانه در آن ها کمی مشکل است و نیاز به ارتقای بهداشت حرفه ای و افزایش دانش کارفرمایی وجود دارد.

دکتر زالی تاکید کرد: در حال بازنگری پروتکل هایی هستیم که در تناسب با شرایط فیزیکی کارگاه های ما باشند.

هرفرد بی توجه به پروتکل های بهداشتی؛ یک سفیر کرونا

 وی ضمن قدردانی از افرادی که این پروتکل ها را رعایت کرده اند، گفت: اگر یک فرد شاغل در حوزه صنعتی و کارگری به ملاحظات بهداشتی توجه نکند خود وی دچار آسیب شده و یا کارفرما دچار مشکل می شود، اما اگر در حال حاضر فرد شاغل به پروتکل های بهداشتی عمل نکند می تواند سفیر ویروس کرونا در بین اعضای خانواده و همچنین همکارانش باشد.

دکتر زالی یادآور شد: بنابر این خطر ناشی از عدم رعایت بهداشت فردی و حرفه ای مربوط به کرونا در مشاغل با سایر خطرات شغلی در گذشته کاملا متفاوت است و به بازنگری در رفتار شغلی و حرفه ای نیاز دارد.

 دکتر زالی در پایان ضمن تشکر از برخی کارخانه ها و کارگاه های صنعتی گفت: برخی از این صنایع با راه اندازی سیستم های ایمنی و HSE برنامه های بسیار خوبی را تدوین طراحی کرده اند که برخی از آن ها به دست ما رسیده و در حال همگون سازی این شیوه نامه ها هستیم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس
  • کد خبر : 207915

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *