• 99/02/29 - 20:11
  • 606
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت در حاشیه برگزاری هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت؛

غربالگری کرونا در ایران، یک مدل موفق جهانی است

وزیر بهداشت گفت: بیانیه ایران در هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت که امروز به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، شامل چندین بند بود. اولا حمایت خودمان را از سازمان جهانی بهداشت به عنوان سازمانی که می تواند در شرایط کنونی، حلقه وصل بین کشورها برای مبارزه با کرونا باشد را اعلام کردیم.

 دکتر سعید نمکی,دکتر سعید نمکی,
 
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی، در حاشیه برگزاری هفتاد و سومین مجمع جهانی سلامت به صورت ویدیوکنفرانس، اظهار کرد: تضعیف سازمان جهانی بهداشت که برای اولین بار توسط آمریکا اتفاق افتاد را محکوم و حمایت قاطعانه خودمان را از اقدامات این سازمان اعلام کردیم.
 
وی با بیان اینکه ایران در شرایط سخت تحریم در مورد مدیریت بیماری کووید19 موفق عمل کرده است، عنوان کرد: در این نشست، دستاوردهای بزرگی که در کاهش مرگ و میر و مدیریت، کنترل و مهار این بیماری داشتیم را بیان کردیم.
 
وی افزود: اقدامات ایران شامل دو فاز بود؛ فاز اول مربوط به آمادگی کشور برای دفاع مقابل هجمه اولیه بیماری توسط مراکز و نیروهای بهداشتی و درمانی، مشارکت بین بخشی و مشارکت مردم و فاز دوم نیز مربوط به استفاده از ظرفیت های سیستم مراقبت های بهداشتی اولیه کشور، بهورزان، مراقبین سلامت، نیروهای بهداشتی و سایر نیروها در مقابله با کرونا ضمن بهره مندی از غربالگری، بود.
 
غربالگری کرونا در ایران، یک مدل موفق جهانی است
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: غربالگری کرونا در ایران یکی از دستاوردهای بزرگ کشور بود که توانستیم در مرحله اول 78 میلیون و در مرحله دوم 22 میلیون نفر را به عنوان یک مدل موفق جهانی، غربالگری کنیم. در این مجمع، عدالت در خدمت رسانی به بیماران کووید19 در ایران را به اطلاع کشورهای دنیا رساندیم. ایران کشوری بود که پیر و جوان، فقیر و غنی و حتی اتباع بیگانه را به صورت رایگان درمان کرد. 
 
دکتر نمکی گفت: همچنین از سازمان جهانی بهداشت خواستیم که در بی اثر کردن تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران و سایر ملت هایی که بر اثر تحریم ها، تحت فشار اقتصادی شدید هستند، مداخله کند تا این کشورهای در تامین دارو و واکسن دچار مشکل نشوند. 
 
وزیر بهداشت با اشاره به نامگذاری سال 2020 به عنوان حمایت از ماماها و پرستاران توسط سازمان جهانی بهداشت، تصریح کرد: امسال سال همه نیروهای حوزه سلامت به ویژه نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا از جمله بهورزان و سایر اعضای تیم درمانگر کووید19 است و باید از آنها با تامین لباس، ماسک و اقلام حفاظت فردی، محافظت کنیم./206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 208355
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *