• 99/12/14 - 09:52
  • 255
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت؛

آشپزخانه صنعتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افتتاح شد

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، در قالب سفر یک‌روز خود به استان هرمزگان و حضور در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از تعدادی از پروژه‌های عمرانی در دست ساخت این دانشگاه از جمله دو خوابگاه دانشجویی بازدید کرد. وی همچنین پروژه آشپزخانه صنعتی این دانشگاه واقع در پردیس را افتتاح کرد.

 
به گزارش وبدا، دکتر سیما سادات لاری در بدو ورود به دانشگاه علوم پزشی هرمزگان بر سر قبور شهدای گمنام این دانشگاه حاضر و با اهدای گل و قرآئت فاتحه، با آرمان‌های شهدای گمنام انقلاب تجدید میثاق کرد.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت طبق روال برنامه سفرهای استانی، در ابتدا از آشپزخانه صنعتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واقع در پردیس دانشگاه بازدید کرد.
 
پروژه صنعتی سازی پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از خرداد ماه امسال آغاز و آذر ماه جاری به پایان رسید. برای اجرای این پروژه، حدود ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار، هزینه شده است. آشپزخانه صنعتی دانشگاه در مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واقع شده و ۴۶۰ مترمربع زیربنا دارد. این پروژه در یک طبقه احداث شده و روزانه ظرفیت تهیه بیش از دو هزار پرس غذا را دارد.
 
همچنین معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و مدیران ارشد این معاونت، از ساختمان سلف سرویس شماره دو واقع در پردیس دانشگاه نیز بازدید به عمل آوردند. بازدید از تجهیزات و امکانات مختلف این سلف سرویس از جمله برنامه‌های این بازدید بود.
 
سلف سرویس شماره دو پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دارای یک‌هزار و ۶ مترمربع زیربنا می‌باشد و در یک طبقه با ظرفیت ۵۰۰ نفر ساخته شده است. کلنگ احداث این طرح، سال ۹۷ به زمین زده شد و تابستان امسال این پروژه آماده بهره‌برداری شد.
 
بازدید از خوابگاه دخترانه پردیس دانشگاه
 
معاون وزیر بهداشت و هیأت همراه، همچنین در ادامه، از خوابگاه در دست احداث، "دخترانه پردیس" دانشگاه نیز بازدید کرد. بخشی از هزینه‌های اجرای این پروژه خوابگاهی توسط دانشگاه و قسمت دیگر توسط کمک‌هایی که از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، تزریق شده است، تامین شده است.
 
این خوابگاه دانشجویی با مساحت ۷ هزار و ۹۱۳ مترمربع در سه طبقه در حال تکمیل و ساخت است و معماری آن بر اساس طرح و نقشه استاندارد وزارت بهداشت طراحی و پایه‌ریزی شده است. این خوابگاه دانشجویی دارای ۶۶ واحد سوئیت است که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی را پشت سر گذاشته است.
 
به گفته سهرابی مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، عملیات ساخت این خوابگاه از سال ۹۶ آغاز شده و ظرفیت ۵۲۰ دانشجو را عهده‌دار خواهد بود. این خوابگاه جزو ۲۱ خوابگاه استاندارد دانشجویی است که بر اساس طرح و نقشه‌های وزارت بهداشت، به صورت سوئیتی ساخته می‌شود.
 
خوابگاه شماره دو پردیس دانشگاه در دست احداث است
 
همچنین در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت از عملیات احداث خوابگاه شماره دو پردیس دانشگاه بازدید کرد. عملیات عمرانی ساخت این خوابگاه دانشجویی به تازگی آغاز شده و عملیات خاکبرداری آن انجام گرفته است.
 
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص این پروژه گفت: این خوابگاه دانشجویی دارای زیربنای ۱۱ هزار و ۱۰۳ مترمربع است که قرار است در ۴ طبقه احداث شود. ظرفیت این خوابگاه دانشجویی ۶۷۴ نفر است و در حال حاضر دارای ۳ درصد پیشرفت فیزیکی است. این خوابگاه به صورت استاندارد و به حالت سوئیتی ساخته خواهد شد و دارای امکاناتی همچون، کتابخانه، سالن مطالعه، سالن تلویزیون، اتاق مشاره، سلف سرویس، اتاق پزشک، اتاق معلول، اتاق اینترنت و... است.
 
رضا سهرابی در خصوص محل‌های تامین اعتبار برای ساخت این خوابگاه دانشجویی، گفت: برای احداث این طرح عمرانی نیاز  به اعتبار اولیه به مبلغ  ۶۱ میلیارد تومان است که بخشی از این اعتبار از طریق فروش خوابگاه قدیمی و بخشی نیز از طریق طرح‌های حمایتی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و از طریق تسهیلات بانک ملت، در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد. البته تاکنون ۵ میلیارد تومان اعتبار از این طریق برای احداث پروژه، از بانک ملت دریافت کرده‌ایم.
 
وی تعداد خوابگاه‌های دانشجویی این دانشگاه را ۸ خوابگاه عنوان کرد و گفت: از این تعداد دو خوابگاه ملکی و مابقی استیجاری هستند. ضمن اینکه یک خوابگاه متاهلی با ظرفیت ۱۴ واحد در اختیار دانشجویان متاهل ما قرار دارد.
 
تعداد  دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یک‌هزار و ۶۶۶ نفر است
 
سهرابی تعداد  دانشجویان خوابگاهی دانشگاه را یک‌هزار و ۶۶۶ نفر دانشجو عنوان کرد و گفت:تعداد کل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، ۳ هزار و ۳۱۰ نفر می‌باشد.
 
مدیردانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، فرسودگی و قدمت بالای خوابگاه‌های دانشجویی را از جمله مشکلات در بخش اسکان دانشجویان عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین مشکل ما در حوزه خوابگاهی، فرسودگی خوابگاه‌های دانشجویی از جمله خوابگاه دخترانه ملکی کوثر با ظرفیت ۶۶۸ نفر  است.
 
وی اضافه کرد: این خوابگاه دارای قدمت بالایی است و برای ترمیم و بهسازی آن با همکاری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و تامین اعتبار، اقدام به تعمیرات اساسی بخش‌های مختلف خوابگاه شده است و تعمیرات اساسی این خوابگاه آغاز شده است.
 
وی یادآور شد: برای اجرای تعمیرات اساسی "خوابگاه دخترانه کوثر" نیاز به بیش از ۳ میلیارد تومان اعتبار داریم که مقرر شد ۵۰ درصد از این مبلغ را صندوق رفاه و مابقی را دانشگاه تقبل کند. خوابگاه کوثر دارای چهار بلوک است که اکنون عملیات بهسازی دو بلوک با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی آغاز شده است و دو بلوک بعدی نیز در دستور کار بازسازی و تعمیرات اساسی قرار دارد.
 
او تاکید کرد: صنعتی شدن سلف سرویس دانشجویی و بهسازی اماکن خوابگاهی و رفاهی، قطعا نقش مهمی در ارتقای بهداشت و بهبود پخت و پز غذای دانشجویی دارد. اداره تغذیه دانشگاه دارای یک آشپزخانه مرکزی و دو سلف سرویس خواهران و برادران در مجموعه پردیس دانشگاه است که توزیع غذای دانشجویان از جمله دانشجویان مستقر در خوابگاه دخترانه کوثر، زینبیه، نرگس و خوابگاه پسرانه شهید مطهری، ولیعصر و خوابگاه متاهلی از سوی این آشپزخانه مرکزی صورت می‌گیرد.
 
استفاده از تجهیزات پیشرفته در سلف سرویس صنعتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
 
سهرابی با اشاره به تجهیز و نوسازی سلف سرویس دانشجویی دانشگاه بیان کرد: یکی از معضلات همیشگی، کترینگ‌های پخت غذا در آمار بالا، یکنواخت نبودن کیفیت پخت و مصرف مقدار بالای روغن در سرخ کردن مواد غذایی بود که برای رفع این مشکل، یکی از بهترین‌ تجهیزات سرخ‌کن‌های صنعتی به مجموعه سلف دانشگاه اضافه شد.
 
وی افزود: این سرخ‌کن توان سرخ کردن یکنواخت و با کیفیت مواد غذایی مختلف را تا ظرفیت یک هزار و ۴۰۰ پرس در ساعت دارا است. همین طور صرفه‌جویی در مصرف روغن، کنترل دمای روغن مصرفی جهت حفظ کیفیت روغن و تصفیه روغن مصرفی از جمله خصوصیات برتر این دستگه است که امیدواریم با استفاده از آن، شاهد افزایش کیفیت پخت غذا در دانشگاه باشیم.
 
مدیردانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: خوشبختانه با خرید تجهیزاتی از جمله مرغ تکه کن صنعتی، خلال کن صنعتی، مخلول کن کوبیده، پیازپوره کن صنعتی، سیب زمینی پوست کن، میز قصابی و وان شستشو شاهد تحول عمده‌ در بحث آماده‌سازی مواد اولیه غذاها هستیم. به گونه‌ای که بسیاری از فرایندهای پخت غذا از جمله کوبیده، بدون دخالت دست و تماما به صورت صنعتی و اتوماتیک انجام می‌گیرد که این موضوع، اهمیت بسیاری در بحث کنترل بیماری‌های عفونی و انتقال بیماری دارد. به هرحال با نصب تجهیزات صنعتی جدید، دخالت دست در تهیه و طبخ غذا به حداقل ممکن رسیده است.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 224231
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *