• 99/01/16 - 19:10
  • 1363
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت در بازدید از مرکز سلامت ایران مال عنوان کرد:

آمادگی سه هزار تخت بیمارستانی در مجموعه ایران مال برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کرونا

معاون کل وزارت بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی بیماری کرونا گفت: در طی بیش از یک ماهی که گذشته، شرایطی پیش نیامد تا مانند کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی که ادعای رهبری جهان و عضویت در هفت کشور صنعتی دنیا را دارند، بگوییم که بیماران هفتاد سال به بالا را بستری نمی کنیم، درحالیکه در کشور ما بیماران ٩۴ و ١٠٠ ساله نیز با مراقبت در بخش های ویژه بیمارستانی، بهبود پیدا کردند.

حریرچی

به گزارش وبدا دکتر ایرج حریرچی در بازدید از مرکز سلامت مجتمع تجاری ایران مال، اظهار کرد: در این مجتمع به همت بنیاد خیریه تات و بانک آینده، حدود سه هزار تخت بیمارستانی و پیش بیمارستانی با امکانات کامل و مجهز به دستگاههای ونتیلاتور و مانیتور مناسب، مهیا شده است.

 

وی افزود: این مرکز در شرایط بحرانی بروز کرونا در کشور ما برای اولین بار طراحی و اجرا شد و پس از آن، کشورهایی مانند آمریکا و فرانسه به این فکر افتادند که از فضاهای نمایشگاهی شان برای این منظور بهره ببرند.

 

دکتر حریرچی بیان کرد: با توجه به امکانات مناسبی که بعد از طرح تحول نظام سلامت در سیستم بیمارستانی کشور ایجاد شده است، استفاده از تمام ظرفیت‌های این مجتمع ضرورتی ندارد، گرچه تعداد قابل توجهی از بیماران دانشگاه علوم پزشکی ایران در شرایط بحرانی به این مرکز منتقل شدند و اقدامات اقدامات مناسبی هم از نظر حمایتی و هم از لحاظ درمانی برای آنها انجام شد.

 

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امیدوارم با رعایت توصیه های ارائه شده از لحاظ فاصله گذاری های اجتماعی و نحوه تعامل در خانواده و رعایت نکات بهداشتی، نیاز نداشته باشیم تا از ظرفیت بزرگ امکانات درمانی چه در این مجتمع و چه در بیمارستانها استفاده کنیم، اما به هرحال فراهم کردن چنین زیرساخت هایی دلگرمی خوبی برای مدیران بهداشت و درمان کشور محسوب می شود تا به پشتوانه آن، در مواقع بحران به مردم خدمت کنند.

 

معاون کل وزارت بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی بیماری کرونا تصریح کرد: خوشبختانه در طی یک ماه و اندی که گذشته، شرایطی پیش نیامد تا مانند کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی که ادعای رهبری جهان و عضویت در هفت کشور صنعتی دنیا را دارند، بگوییم که بیماران هفتاد سال به بالا را بستری نمی کنیم، درحالیکه در کشور ما بیماران ٩۴ و ١٠٠ ساله نیز با مراقبت در بخش های ویژه بیمارستانی، بهبود پیدا کردند.

 

دکتر حریرچی با بیان اینکه اصل موضوع، قطع زنجیره انتقال است، ضمن قدردانی از فراهم آوری مرکز سلامت ایرانمال، بیان کرد: این مرکز ٣ هزار تخت بیمارستانی دارد و می تواند خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایران را پشتیبانی کند تا در مواقع بحران، از تمامی این تخت ها استفاده شود./207

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 205742
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *