• 1400/03/10 - 14:38
  • 273
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از سوی کمیته ساماندهی تحقیقات کووید19 وزارت بهداشت؛

اختلالات روانشناختی و پاندمی کووید 19 تشریح شد

کمیته ساماندهی تحقیقات کووید‌19 وزارت بهداشت، در گزاره برگی، اختلالات روانشناختی و پاندمی کووید 19 را تشریح کرد.

به گزارش وبدا، با ظهور ویروس کووید 19، زندگی و سلامت میلیون‌ها انسان پس از چند هفته مورد تهدید قرار گرفت و شیوع این بیماری علاوه بر تأثیرات جسمی، سبب پیامدهای روانشناختی بسیار جدی شده است. این بیماری همه‌گیر نه ‌تنها میزان بالای مرگ و میر ناشی از عفونت ویروسی را به همراه دارد، بلکه باعث فاجعه روانشناختی در کل نقاط جهان شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به اضطراب، ترس، افسردگی، خشونت، رفتارهای اجتنابی، تحریک پذیری، اختلال خواب و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) اشاره نمود.
 
 بر اساس بررسی‌های انجام شده، بیماران مبتلا به کووید 19 دارای ظرفیت تحمل روانشناختی پایینی بوده و با توجه به وضیعت فعلی بیماری در جهان، این افراد به شدت در معرض بروز اختلالات روانشناختی مانند اضطراب، ترس، افسردگی و همچنین افکار منفی قرار دارند، بنابراین تنها توجه به اقدامات بهداشتی افراد برای مقابله با این بیماری کافی نیست، بلکه مراقبت‌های روانشناختی نیز برای کاهش استرس و فشارهای روانی ضروری می‌باشد. 
 
درک به موقع تغییرات بالقوه روانشناختی ناشی از کووید 19 نیز لازم است، زیرا تغییرات روانی ناشی از اضطرارهای بهداشت عمومی می‌تواند بطور مستقیم در احساسات و رفتار افراد منعکس شود. بنابراین این گزاره برگ به بررسی نمونه هایی از اختلالات روانشناختی ناشی از بیماری کووید19 می پردازد.
 
این  گزاره برگ  در فایل پیوست قابل مشاهده است.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 228426
کلمات کلیدی

فایل ها

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *