• 99/05/10 - 11:53
  • 275
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از سوی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی کووید ١٩ دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام می شود؛

ارائه خدمات بازتوانی ریوی در بیماران ترخیص شده کووید ١٩

به همت گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری دانشکده مجازی دانشگاه، کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش‌درمانی بیماران کووید 19 از فروردین راه ‌اندازی شده است.

به گزارش وبدا، گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران و با استفاده از شواهد علمی نوین و معتبر نسبت به طراحی و تدوین بسته مجازی بازتوانی ریوی در بیماران مبتلابه کووید 19 اقدام کرده است و این کلینیک به بیماران ترخیص شده از بیمارستان­ خدمات مجازی و حضوری ارائه می‌دهد.
 
براساس این گزارش، یکی از مشکلات اصلی بیماران بهبودیافته از فاز حاد و بستری بیماری کووید ١٩، ناتوانی و محدودیت تنفسی و جسمانی آنها است و این برنامه بازتوانی ریوی متشکل از ارزیابی اولیه طبی و فیزیکی، تمرینات تنفسی و تمرینات مختلف هوازی، قدرتی و کششی است که بر اساس قضاوت متخصصان پزشکی ورزشی حاضر در این کلینیک مجازی و با توجه به شرایط بیمار تجویز و با استفاده از محتوای مجازی به شکل کلیپ و دستورالعمل‌های ساده، آموزش مراحل مختلف به بیمار برای اجرای برنامه در منزل انجام می‌شود. با پیگیری های متناوب و منظم و با افزایش تدریجی شدت و تناوب تمرینات، این برنامه بازتوانی میتواند با کمترین عارضه و در کمترین زمان، زمینه ساز بازگشت فرد به زندگی عادی شود.
 
این برنامه با مشارکت متخصصان پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران شاغل در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، دکتر شریعتی و سینا برگزار می‌ شود. همچنین، گروه پزشکی ورزشی برنامه بازتوانی حضوری در کلینیک­ های پزشکی ورزشی را طراحی کرده که بیماران بعد از طی دوران قرنطینه در این برنامه می‌توانند زیر نظر متخصصان پزشکی ورزشی شرکت کنند.
 
گفتنی است، بیماران می‌توانند با مراجعه به کلینیک مجازی بیمارستان امام خمینی (ره) به آدرس eclinic.ikht.ir در صفحه کرونا در کنار استفاده از سایر کلینیک‌ های مرتبط با کرونا، در خصوص گرفتن نوبت از کلینیک پزشکی ورزشی و بازتوانی ریوی اقدام کنند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس
  • کد خبر : 212359
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *