• 99/04/03 - 20:48
  • 2379
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اعلام فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت در سال 99

 
 
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استناد  قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور، تاکید کرد:  بر اساس ماده 7- بند ج: این قانون، هرگونه تبلیغات خدمات و کالاهای آسیب رسان به سلامت موضوع ماده 48 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) بر اساس تشخیص و اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران از سوی همه رسانه ها ممنوع است.
 
همچنین بر اساس ماده الحاقي 48-هرگونه توليد و واردات و عرضه كالاها و خدمات آسيب رسان به سلامت و داروهاي با احتمال سوءمصرف، مشمول عوارض خاص تحت عنوان عوارض سلامت مي باشد. فهرست خدمات و اقدامات و كالاهاي آسيب رسان به سلامت و داروهاي با احتمال سوء مصرف توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و درصد عوارض (حداكثر ده درصد ارزش كالا) براي اين كالاها در ابتداي هر سال توسط كارگروهي با مسؤوليت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و با عضويت وزارتخانه‌هاي امور اقتصادي و دارايي، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور تعيين و ابلاغ مي‌شود. صددرصد (100%) مبلغ وصولي پس از واريز به خزانه و مبادله موافقتنامه به‌صورت درآمد - هزينه در اختيار دستگاههاي اجرائي مربوطه قرار مي‌گيرد.
 
 
استانداردهای ملی و مصادیق فهرست نهایی کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت به جهت منع تبلیغات در سال 99 در فایل زیر قابل مشاهده است:
  • گروه خبری : اطلاع رسانی
  • کد خبر : 209804
کلمات کلیدی

فایل ها

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *