• 99/06/26 - 15:46
  • 536
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خبر داد:

افتتاح همزمان 8 بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت 1400 تخت بیمارستانی

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح همزمان 8 بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت 1400 تخت بیمارستانی در چهارمین آیین پویش «ره سلامت» از طریق ویدیوکنفرانس با حضور رییس جمهوری خبر داد.

 
به گزارش وبدا، دکتر سید کامل تقوی نژاد با بیان اینکه این پروژه ها روز پنجشنبه 27 شهریور افتتاح می شوند، افزود: بیمارستان های اشاره شده در استان های آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، تهران، گیلان، اصفهان و سیستان و بلوچستان هستند که با بهره برداری از این پروژه ها، بالغ بر 125 هزار مترمربع و همچنین 1400 تخت به فضای درمانی و بهداشتی کشور افزوده می شود.
 
وی با بیان اینکه این پروژه ها با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی وزارت راه و شهرسازی و همچنين کمک خیرین حوزه سلامت ساخته شدند،  یادآور شد: کل اعتبار هزینه‌ شده در این پروژه ها، بالغ بر 6 هزار و 400 میلیارد ریال با اشتغال زایی بیش از 3 هزار و 700 نفر است.
 
بیمارستان آیت الله خویی
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یکی از بیمارستان های آماده افتتاح را بیمارستان آیت‌ الله خویی در شهر خوی از توابع استان آذربایجان غربی عنوان کرد و ادامه داد: این بیمارستان با زیربنای 3 هزار و 500 متر مربع و تعداد 295 تخت با اعتباری بالغ بر یک هزار و 200 میلیارد ریال و اشتغال زایی 750 نفر ساخته شده و هم اکنون آماده ارائه خدمت به مردم عزیز این منطقه است.
 
تقوی نژاد، اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه در 4 طبقه از سال 1391 آغاز شد. بیمارستان دارای بخش های جراحی با 9 تخت، اورژانس با 35 تخت، بستری با 175 تخت‌ و بخش های ویژه با ظرفیت 76 تخت است. همچنین علاوه بر بخش های جراحی و درمانی ذکر شده می توان به راه اندازی بخش های تشخیصی از جمله سی تی اسکن، رادیولوژی، پاراکلینیک و آزمایشگاه کرونا اشاره نمود.
 
بیمارستان شفای سقز
 
وی دومین پروژه بيمارستانی که روز 5 شنبه افتتاح می شود را بیمارستان شفای سقز در استان کردستان اعلام کرد و گفت: این بیمارستان با زیربنای بالغ بر 16 هزار و 700 متر مربع و تعداد 235 تخت بیمارستانی با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 300 نفر ساخته شده است.
 
تقوی نژاد تصریح کرد: عملیات اجرایی بیمارستان در 4 طبقه، از سال 1387 آغاز شد که دارای بخش های جراحی با 5 تخت،  اورژانس با ۲۰ تخت، بخش بستری با 176 تخت و بخش های ویژه با ظرفیت 34 تخت است. همچنین در این بیمارستان علاوه بر بخش های جراحی و درمانی ذکر شده می توان به بخش های تشخیصی از جمله سی تی اسکن، رادیولوژی، آزمایشگاه، سونوگرافی و ماموگرافی اشاره نمود. 
 
بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) بهشهر
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: سومین پروژه آماده بهره برداری، بیماستان خاتم الانبیاء (ص) بهشهر در استان مازندران با زیربنای بالغ بر ۱۸ هزار متر مربع و ۲۲۴ تخت بیمارستانی است. 
 
تقوی نژاد افزود: این بیمارستان با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۷۷۳ نفر ساخته شده  است پروژه بیمارستان بهشهر که عملیات اجرایی آن در ۵ طبقه و از سال ۱۳۸۷ عملیات اجرایی آن آغاز شد، دارای بخش های جراحی با ۶ تخت، اورژانس با ۲۰ تخت، بخش بستری با ۱۴۷ تخت و بخش های ویژه با ظرفیت ۵۱ تخت است. 
 
بیمارستان پوست رازی تهران 
معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: بیمارستان پوست رازی تهران نیز با زیر بنای ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع و ظرفیت ۱۷۶ تخت با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۵۵۰ نفر ساخته شده است. 
تقوی نژاد ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در ۸ طبقه، از سال ۱۳۸۸ اغاز شد که دارای ۸ اتاق عمل سرپایی و ۴ اتاق عمل جراحی، بخش اورژانس با ۱۸ تخت، بخش بستری با ۱۴۱ تخت، بخش های ویژه با ظرفیت ۱۳ تخت و بخش شیمی درمانی با ظرفیت ۴ تخت است. همچنین در این بیمارستان علاوه بر بخش های جراحی و درمانی ذکر شده می توان به بخش های تشخیصی از جمله رادیولوژی، فوتوتراپی، آزمایشگاه و بخش های شیمی درمانی اشاره نمود. 
 
مجتمع جامع پیوند حضرت مهدی (عج) بیمارستان مسیح دانشوری 
 
وی اظهار داشت: ششمین پروژه آماده افتتاح در روز پنج شنبه با حضور  رییس جمهوری، مجتمع جامع پیوند حضرت مهدی (عج) بیمارستان مسیح دانشوری با زیربنای ۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع و تعداد ۱۰۰ تخت با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۴۰۰ نفر است. عملیات اجرایی پروژه مرکز پیوند مسیح دانشوری از سال ۱۳۸۶ آغاز شد. این مجتمع دارای ۶ تخت جراحی، بخش بستری با ۴۱ تخت و بخش های ویژه با ظرفیت ۵۳ تخت است. 
 
مرکز بیماری های تنفسی زابل 
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، همچنین گفت: مرکز بیماری های تنفسی زابل با زیربنای بالغ بر ۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع و تعداد ۶۴ تخت با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۲۲۰ نفر ساخته شده است. عملیات اجرایی این پروژه در ۲ طبقه، از سال ۱۳۹۳ آغاز شد که دارای بخش های جراحی با ۴ تخت، اورژانس با ۱۵ تخت، بخش بستری با ۲۶ تخت، بخش های ویژه با ظرفیت ۹ تخت و بخش سل و آنکولوژی با ظرفیت ۱۰ تخت است. 
 
بیمارستان تالش
 
وی هشتمین پروژه آماده افتتاح را بیمارستان تالش در استان گیلان عنوان کرد و اظهار داشت: این بیمارستان با زیربنای بالغ بر ۱۵ هزار و ۹۰۰ متر مربع و تعداد ۲۳۱ تخت با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی ۴۵۰ نفر ساخته شده است. 
تقوی نژاد افزود: عملیات اجرایی این پروژه نیز از سال ۱۳۸۷ آغاز شد که دارای بخش های جراحی با ۶ تخت، اورژانس با ۲۳ تخت، بخش بستری با ۱۵۹ تخت و بخش های ویژه با ظرفیت ۳۰ تخت است. همچنین در این بیمارستان علاوه بر بخش های جراحی و درمانی ذکر شده می توان به بخش های تشخیصی از جمله سی تی اسکن و ام آر آی و همچنین به امکانات توانبخشی همچون فیزیوتراپی اشاره کرد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214724
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *