• 99/05/22 - 17:10
  • 962
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

افزایش شمار جانباختگان کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزايش شمار قربانیان کووید19 استان به 69 نفر خبر داد و گفت: یک بیمار 85 ساله اهل شهرستان گچساران و یک بیمار 56 ساله یاسوجی، به علت داشتن بیماری زمینه ای و ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه افزود: هم اکنون 178 بیمار مشکوک و قطعی كرونايي در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 78 بيمار كرونايي قطعي بوده و 13 بیمار در بخش هاي ويژه تحت درمان هستند. 
 
 وی اظهار داشت: امروز نیز جواب 212 نمونه را از آزمایشگاه سلولي مولكولي ياسوج دریافت نمودیم که  درصد و تعداد موارد مثبت مانند چند  روز  گذشته حالت افزايشي داشته است و بيشترين موارد به ترتیب در بویراحمد، چرام، گچساران، باشت، بهمئی، کهگیلویه، لنده و دنا بود.
 
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 3293 نفر بهبود یافته كامل گزارش شده است.
  
دکتر یزدان پناه عنوان کرد: از مهمترین اصولی که شرع و عقل بر آن صحه می‌گذراند و بر انجام آن تأکید دارند حفظ سلامتی و رعایت بهداشت فردی واجتماعي است.
 
وی افزود: افراد با رعایت بهداشت فردی از قبیل شستن دست‌ها، استفاده از ماسک و ماندن در خانه بجز در موارد ضروري و عدم‌ ترددهای غیرضروری و عدم حضور در تجمعات می‌توانند به کنترل و مهار این بیماری كمك کنند.
  • گروه خبری : ياسوج
  • کد خبر : 213008
کلمات کلیدی