• 1400/04/31 - 19:44
  • 282
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت مطرح کرد:

انتقال هوایی قلب اهدایی از رشت به تهران

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عملیات پیوند قلب از طریق انتقال هوایی با موفقیت از رشت به تهران انجام شد.

 
به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: صبح امروز اهدای قلب قهرمان 34 ساله اهل شهر رشت که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود  با رضایت خانواده به گیرنده 49 ساله در تهران که در نوبت انتظار پیوند اعضا بود صورت گرفت. 
 
وی ادامه داد: عمل برداشت عضو در بیمارستان پور سینا رشت انجام و قلب اهدایی از طریق انتقال هوایی به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد.
 
دکتر شادنوش ادامه داد: با همکاری تیم های پیوند و واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی رشت و تهران، فرد گیرنده و دهنده قلب شناسایی و با کمک سازمان اورژانس کشور و هوانیروز قلب اهدایی  با جت به تهران انتقال داده شد.
 
وی افزود: این عضو در بیمارستان امام خمینی (ره)  با موفقیت به بیماری فردی 49 پیوند شده  و حیات دوباره ای به او بخشید.
 
دکتر شادنوش گفت: با این اقدام خداپسندانه و رضایت خانواده پیوند قلب این عزیز در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران انجام و کبد و کلیه ها در رشت پیوند شد تا نجات بخش جان دیگر هموطنانمان باشند. 
 
وی در عین حال تاکید کرد: با تمام شرایط سخت و دشوار روزهای کرونا، با تلاش شبانه روزی همکارانم، عملیات پیوند عضو با دقت و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود تا زندگی را به بیماران نیازمند و رنجور بازگردانیم.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 230763
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *