• 99/04/20 - 18:38
  • 1998
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انتقال هوایی قلب اهدایی کودک ۱۲ ساله از رفسنجان به تهران

قلب دختر ۱۲ ساله رفسنجانی برای پیوند به کودکی ۴ ساله با بیماری قلبی، به تهران انتقال یافت تا جان دوباره ای به او بخشد.

به گزارش وبدا، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت:  صبح امروز عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی از رفسنجان به تهران برای احیای زندگی کودک ۴ ساله ای انجام شد.
 
دکتر مهدی شادنوش با بیان اینکه عملیات انتقال قلب با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور با موفقیت انجام شد، گفت: با تلاش بی‌وقفه همکاران واحد شناسایی و فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، قلب اهدایی با رعایت پروتکل بهداشتی، جداسازی و با همکاری سازمان اورژانس کشور به‌صورت هوایی به بیمارستان شهید رجایی تهران منتقل شد.  
 
وی افزود: قهرمان اهداکننده، دختر ۱۲ ساله بود که به دلیل تصادف و تشخیص مرگ مغزی با اعلام رضایت خانواده ایشان، قلب و دو کلیه اش به بیماران نیازمند اهدا شد.
 
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در ادامه گفت: با هماهنگی تیم‌های فراهم آوری اعضای پیوند دانشگاه های علوم پزشکی  رفسنجان و ایران و با کمک سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و تیم‌های درمانی دو مرکز، عضو پیوندی به بیمارستان شهید رجایی منتقل و به کودک ۴ ساله پیوند زده شد.
 
دکتر شادنوش ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب دو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و ایران گفت: از ابتدای سال ۹۹ و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا پیوند اعضا برای بیماران با وضعیت اورژانس صورت گرفته و چندین انتقال هوایی عضو پیوندی با همکاری متخصصان کشور برای نجات زندگی بیماران انجام شده است.
 
وی افزود: همکاران من با همه وجود تلاش می کنند در این روزهای سخت از هر فرصتی استفاده کنند تا بارقه های امید را زنده و روشن نگه دارند و محتاج دعای خیر مردم عزیز هستند.
 
وی همچنین گفت: متاسفانه در روز گذشته ما در جامعه پیوند اعضا کشور استاد نادری یکی از جراحان پرتلاش خود را بدلیل ویروس کوید ۱۹ با دلی پر اندوه به دیار باقی بدرقه کردیم که برایش آرزوی غفران الهی دارم. ایشان پس از استاد پیروی دومین جراح گروه پیوند بودند که در اثر کرونا ما در فقدانشان به سوگ نشسته ایم.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210535
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *