• 99/07/29 - 08:39
  • 336
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اعلام کرد؛

انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از انجام موفقیت آمیز دومین انتقال هوایی عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران، خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در این خصوص، گفت: با یاری خداوند متعال و با همکاری تیم های پیوند و واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، ایران، سازمان اورژانس کشور و اورژانس هوایی عملیات انتقال هوایی و پیوند اعضا با موفقیت صورت گرفت.

دکتر شادنوش گفت: در این پیوند، گیرنده دختر  ۱۳ ساله ای است که به مدت ۷۰ روز در ای سی یو بستری بوده است. قهرمان دهنده عضو نیز جوان ۱۹ ساله ای  است که به علت خفگی دچار مرگ مغزی شده بود.
 
وی افزود: ساعت ۸ صبح پرواز به سمت مشهد حرکت کرده، قلب توسط تیم پیوند بیمارستان منتصریه مشهد برداشته و از طریق اورژانس هوایی به بیمارستان شهید رجایی برای پیوند انتقال یافت.

وی افزود: یک کلیه و کبد به طور همزمان به یک بیمار و دومین کلیه به فرد نیازمند دیگری در مشهد پیوند زده شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزات بهداشت تصریح کرد: این دومین انتقال عضو پیوندی در هفته جاری از مشهد به تهران بوده و در انتقال چند روز گذشته، قلب پیوندی جوان ۲۱ ساله به صورت هوایی به تهران منتقل و با موفقیت پیوند زده شد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها عنوان کرد: با وجود اینکه اپیدمی کرونا شرایط عمل و انجام پیوند را سخت تر کرده است، اما با  همکاری و تلاش شبانه روزی تمامی همکارانم در مراکز فراهم اوری پیوند اعضا این اقدام خداپسندانه با جدیت و حساسیت ویژه ای پیگیری می شود.

وی افزود: در شرایطی که دل همه ایرانیان از مرگ و میر ناشی از کرونا به درد آمده خوشحالیم که میتوانیم با صدای بلند “ زندگی“ را فریاد کنیم تا روزهای بهتر از راه برسند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 216687

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *