• 1400/04/28 - 13:32
  • 200
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انعقاد تفاهم نامه با بنیاد نیکوکاری شهیدان محمدحسین و زینب اسدی لاری در زمینه برگزاری بخش دانشجویی هفته پژوهش

در راستای حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه های نوآور و کارآفرین و به منظور پاسداشت یاد و راه جوانان نخبه و جهانی دکتر محمدحسین و زینب اسدی لاری، تفاهم نامه ای بین معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران به نمایندگی دکترسید عباس متولیان و بنیاد نیکوکاری محمدحسین و زینب اسدی لاری به نمایندگی دکتر زهرا مجد، برای برگزاری بخش فناوری و نوآوری دانشجویی هفته پژوهش در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران منعقد شد.

به گزارش وبدا، به موجب این تفاهم نامه، هرسال حداکثر دو تن از دانشجویان پزشکی و دو تن از دانشجویان دکتری تخصصی که حایز معیارهای فناوری و نوآوری شناخته شوند، انتخاب و در مراسم سالانه هفته پژوهش مورد تقدیر قرار می گیرند.

بر این اساس معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران معیارهای «بخش ویژه فناوری و نوآوری دانشجویی» را تعیین و در سطح دانشگاه اطلاع رسانی خواهد نمود. هیات داوران متشکل از سه تن از اساتید برجسته دانشگاه، یک تن از اعضای هیات امنای بنیاد، و به ریاست معاون محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه یا نماینده ایشان خواهد بود. تهیه جوایز، لوح تقدیر و تندیس جشنواره برای برگزیدگان برعهده بنیاد خواهد بود.

دکتر متولیان توضیح داد که شهید دکتر محمد حسین اسدی لاری در ۲۳ سالگی علاوه بر اینکه جز دانشجویان بسیار معدود دانشگاه تورنتو در دوره MD-PhD بود، با همین سن کم توانسته بود تحول گرایی و نوآوری خود را با ایجاد چندین نهاد و موسسه در زمینه های گسترش روش های آموزشی خلاقانه، کارآفرینی و مشارکت مدنی جوانان و دانشجویان به ظهور برساند.

وی با بیان این که شخصیت فعال، جامع، چند بعدی و اجتماع محور محمد حسین می تواند به عنوان الگویی واقعی برای جوانان کشورمان مورد تاسی قرار گیرد، ابراز امیدواری کرد: اجرای این تفاهم نامه بین دانشگاه و بنیاد علاوه بر معرفی شخصیت و زنده نگهداشتن یاد و نام این دو شهید بزرگوار، که والدین گرانقدرشان هر دو از اساتید بلند مرتبه دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند، باعث ایجاد انگیزه بیشتر در دانشجویان جوان دانشگاه برای تلاش در حوزه فناوری و نوآوری باشد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 230677
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *