• 99/04/14 - 19:32
  • 1001
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اوج گیری کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد، جان یک بیمار دیگر را گرفت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش تعداد قربانیان کووید 19 در استان به 21 نفر خبر داد و گفت: این بیمار 94 ساله، ساکن شهرستان گچساران بود که متاسفانه بر اثر ابتلا به کووید 19 و به علت داشتن بیماری زمینه ای دیابت، فشارخون و روماتیسم مفصلی جان خود را از دست داد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: در چهاردهمین روز از تیرماه سالجاری، 135 بيمار در بیمارستان های استان بستری هستند که 49 نفر از آنها مبتلای قطعی و مابقی مشکوک به ابتلا هستند.
 
وی با اشاره به اینکه 9 بیمار نیز در بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند، اذعان داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1233 مورد گزارش شده است.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه تعداد موارد مثبت و موارد بستري نیز همچون روزهای گذشته در حال افزایش است.
 
دکتر یزدانپناه با بیان اینکه انتظار این است به گونه ای وارد پیک شویم که امکانات درمانی جوابگو باشد تا مرگ و میر کمتر شود، یاد آور شد: استفاده از ماسک در اجتماعات و در محل های سرپوشیده اجباری است و اگر کسی رعایت نکرد متخلف است.
 
وی ابراز داشت: استفاده از ماسك، رعايت فاصله گذاري فيزيكي، رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي  و عدم حضور در تجمعات لازمه رعايت حقوق سایر شهروندان مي باشد.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پایان گفت: با توجه به وضعيت قرمز و يا هشدار در استانهاي مجاور تمنا داريم از مسافرت هاي درون استاني و برون استاني خودداري شود .
  • گروه خبری : ياسوج
  • کد خبر : 210277
کلمات کلیدی