• 99/07/24 - 12:02
  • 567
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران:

ایجاد محدودیت در سفرها، بار بیماران کرونایی استان تهران را کاهش می دهد

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در تعطیلات پیش رو سفرهای غیر ضروری به ویژه توسط خودروهای غیر بومی، توسط عوامل انتظامی مستقر در مبادی ورودی و خروجی تهران کنترل می شود، گفت: با توجه به اینکه بیشترین میزان سفرهای خارج شهری و بین استانی از مبدا تهران رخ می دهد، این محدودیت در تهران می تواند بسیار کارگشا باشد و مقدار زیادی از بار بیماری کرونا را در روزهای آتی کم کند.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا زالی روز گذشته با بیان اینکه در سه بازه زمانی تحقیقات میدانی و پژوهشی در استان تهران حاکی از ارتباطی کاملا معنادار و مستقیم بین میزان سفر و میزان ابتلا و بستری است، ایجاد محدودیت در سفرها را بخش مهمی از بسته پروتکل های بهداشتی برشمرد.
 
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۵ شهر کشور از جمله تهران، کرج و سایر استان های پنجگانه که محدودیت سفر برای آن ها اعلام شده نسبت به سایر شهرها در وضعیت بحرانی تری به سر می برند، گفت: طبیعتا این شهرها نقاطی هستند که باید مورد توجه قرار گرفته تا محدودیت در سفرها بتواند به آن ها کمک شایان توجهی کند.
 
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به  مکاتبه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت درخصوص ایجاد محدودیت در سفرهای پنج استان  و ابلاغ آن به وزارت کشور جهت همکاری های لازم، گفت: طبیعتا استانداران این شهرهای پنجگانه آمادگی کامل را برای اجرای این مصوبه دارند و ساز و کار لازم توسط این عزیزان در حال انجام است و طبیعتا نیروی انتظامی مثل سایر موارد قبلی در زمینه اجرای این مصوبات انشاالله همکاری لازم را دارند.
 
دکتر زالی درباره دورکاری توضیح داد: کماکان معتقدیم از ظرفیت دورکاری برای تقلیل سفرهای درون شهری باید استفاده بهینه صورت بگیرد.
 
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تصریح استاندار تهران نسبت به شناسایی ۱۵ گروه پرخطر در تهران گفت: افرادی که در این گروه های پرخطر قرار می گیرند طبیعتا باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.
 
وی با تاکید بر الزام آور بودن رعایت دورکاری در دستگاه ها اعم از بخش های خصوصی و دولتی توضیح داد: برای مثال کسانی که بالای ۶۵ سال سن دارند، افرادی که دیابت پیشرفته دارند، زنان باردار و سایر مواردی که در اطلاعیه های قبلی اعلام شده ضرورتا به صورت الزام آور باید از ظرفیت دورکاری استفاده کنند. 
 
دکتر زالی با اشاره به محدودیت سفر در کلانشهر تهران، گفت: سفرهای به مبدا و مقصد این استان در تعطیلات فرارو مورد محدودیت قرار خواهد گرفت.
 
 
دکتر زالی با بیان اینکه سفرهای غیر ضروری به ویژه توسط خودروهای غیر بومی، توسط عوامل انتظامی مستقر در مبادی ورودی و خروجی شهر کنترل می شود، افزود: بیشترین میزان سفرهای خارج شهری و بین استانی از مبدا تهران رخ می دهد، این محدودیت در تهران می تواند بسیار کارگشا باشد و می تواند مقدار زیادی از بار بیماری را در روزهای آتی کم کند.
 
 
دکتر زالی درباره آمار مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته توضیح داد: ۷۲۰ بیمار جدید در مجموعه استان تهران بستری شدند که ۱۵۱ نفر آن ها در بخش مراقبت های ویژه و ۶۵۲ بیمار نیز در مجموع از بیمارستان ها ترخیص شدند. 
 
وی ادامه داد: تقریبا بالغ بر ۱۳ درصد مراجعان سرپایی ما در حوزه درمان نیاز به بستری بیمارستانی و یک چهارم بیماران نیاز به بستری در بخش های قبل از مراقبت های ویژه داشتند.
 
 
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: متاسفانه در ۲۵۳ روزی که از بحران کرونا در استان می گذرد، سه شنبه یعنی دیروز، بالاترین میزان مرگ و میر در تهران ثبت شد که یکی از تلخ ترین روزهای کرونایی پایتخت بود.
 
 
دکتر زالی یادآور شد: البته ۱۶ درصد از مجموع کسانی که دیروز در تهران به عنوان بیمار کرونایی فوت شدند، به شهرستان ها اعزام شدند و شهروند تهرانی نبودند ولی در آمار مرگ و میر استان تهران محاسبه شدند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 216412

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *