• 99/04/10 - 16:25
  • 706
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در سفر معاون درمان وزارت بهداشت به خوزستان انجام شد؛

بازدید از بیمارستان های معین کرونای اهواز، ماهشهر و آبادان

معاون درمان وزارت بهداشت به همراه تیمی از مدیران ارشد معاونت درمان و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران با حضور در شهرستانهای مختلف خوزستان و بازدید از بیمارستانهای معین ویژه بیماران مبتلا به کووید۱۹، از نزدیک در جریان آخرین اقدامات درمانی قرار گرفت.

به گزارش وبدا، در ابتدای این سفر، دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت و تیم همراه، با حضور در بیمارستان های حاجیه نرگس معرفی، صنایع پتروشیمی و امام رضا امیدیه، ضمن بازدید و عیادت از بیماران، نحوه خدمات رسانی در بخش های بستری بیماران حاد تنفسی، اورژانس و ICU  را مورد بررسی قرار دادند. 
 
اختصاص ۸ دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان حاجیه نرگس معرفی بندر ماهشهر
 
در این بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از اختصاص  ۸ دستگاه ونتیلاتور از سوی وزارت بهداشت به بیمارستان حاجیه نرگس معرفی بندر ماهشهر خبر داده و بر راه اندازی سریعتر دستگاه سی تی اسکن، دستگاه سونوگرافی و دستگاه لاپاراسکوپی این بیمارستان معرفی تاکید کرد.
 
در ادامه این سفر، جلسه ستاد مرکزی مبارزه با کرونا استان خوزستان برگزاری شد. در این نشست ضمن ارائه گزارش آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس در استان از سوی کمیته علمی، برخی محدودیت ها و راه های مقابله با بیماری های حاد تنفسی ناشی از کروناویروس، مطرح شد. 
 
طرح تشویقی مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا
 
معاون درمان وزارت بهداشت همچنین، با اشاره به تلاش شبانه روزی کادر درمان در استان درخصوص طرح تشویقی مدافعان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا قول مساعد داده و بر تامین منابع مالی و تهیه تجهیزات پزشکی، تاکید کرد.
 
ضرورت رعایت فاصله گذاری هوشمند و استفاده از ماسک
 
وی افزود: با وجود تمامی تمهیدات و پیش بینی ‌های انجام شده، پیشگیری از بروز موارد جدید کرونا فقط با رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری هوشمند و استفاده از ماسک، میسر می شود.  
 
بازدید از مراکز درمانی معین کرونای خوزستان توسط تیم وزارت بهداشت
 
همچنین در این سفر دکتر نژادجواد، رییس اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت و دکتر ابطحی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نیز ضمن بازدید از بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان، در کمیته علمی دانشکده علوم پزشکی آبادان، که با حضور مسئولان و مدیران ارشد این دانشکده، روسای بیمارستان های تابعه، پزشکان متخصص در رشته‌ های عفونی، داخلی و ریه برگزار شد،  حضور یافته و نقطه نظراتی درخصوص نحوه ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا ارائه دادند.
 
دکتر واعظی، رییس اداره اورژانس بیمارستانی معاونت درمان وزارت بهداشت و دکتر ریاحی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در قالب تیم دیگری از وزارت بهداشت، با همراهی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از مراکز درمانی امیر المومنین، آیت الله طالقانی قدیم، فاطمه الزهرا و منفرد نیاکی، بازدید کرده و در جلسه مدیریت و مقابله با کرونا در بیمارستان رازی شهر اهواز، حضور یافتند.
 
گفتنی است، آقای ذهبی، مسئول دبیرخانه هیات های امنا و دکتر مهدی امیر دوسرا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از بیمارستان دزفول بازدید کرده و در جریان وضعیت ایزوله سازی بیماران مشکوک به کرونا از بیماران عادی دراورژانس بیمارستان و چگونگی تشخیص و جداسازی بیماران قرارگرفتند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210132

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *