• 99/06/24 - 22:15
  • 398
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید دکتر جهانپور از تالار وحدت/ موسیقی نمایش "علمدار" با اهداف خیرخواهانه روی صحنه تالار وحدت می رود

صبح امروز دکتر جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به همراه دکتر حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و افضلی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، از تالار وحدت و همچنین تمرین ارکستر سمفونی تهران برای اجرای موسیقی نمایش علمدار، بازدید کرد.

 
به گزارش وبدا، حسین پارسایی کارگردان در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: موسیقی نمایش "علمدار" با اهداف خیرخواهانه و با مشارکت هنرمندان عرصه های نمایش و موسیقی ساخته پوریا خادم هنرمند جوان و  خلاق عرصه موسیقی کشور است که بردیا کیارس رهبری ارکستر را با همکاری ارکستر سمفونی تهران بر عهده دارد.
 
وی افزود: متن ادبی این موسیقی نمایش را محمد رضا کوهستانی نوشته و کارگردانی این اثر بر عهده حسین پارسایی است و همزمان با دهه سوم ماه محرم، از 28 شهریور و از ساعت 21 به صورت حضوری با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و همچنین آنلاین، عرضه می شود.
 
پارسایی یادآور شد: اجرای حضوری موسیقی نمایش "علمدار" به صورت همت عالی و قرار است تمام درآمدها و عواید اجرای این اثر، صرف امور خیریه و در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، هزینه شود که با مشارکت موسسه خیریه خادمین علی ابن ابی طالب(ع) به مدیر عاملی پهلوان رسول خادم این عواید صرف امور خیریه می شود. هنرمندان بسیاری شب های اجرا، اقدام به روایت می کنند و روایتگر "علمدار" هستند.
 
این کارگردان تئاتر گفت: طراحی حرکت در این پروژه عظیم را علی براتی بر عهده دارد و این کار، نمونه ای از مشارکت و نذر فرهنگی هنرمندان در امور خیریه است که امیدواریم این پروژه بزرگ فرهنگی و عاشورایی هم موجب دعوت عمومی مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و برابر دستورالعمل های ستاد ملی کرونا برای بهره برداری از محصولات فرهنگی شود و هم هنرمندان بتوانند فعالیت های خودشان را با رعایت پروتکل های بهداشتی از سر بگیرند و در راه خیر، سهیم باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: بنیاد فرهنگی هنری رودکی و موسسه خیریه خادمین علی ابن ابی طالب(ع) در این رویداد بزرگ فرهنگی، مشارکت دارند و هیچ کدام از عوامل این اثر، دستمزد نخواهند گرفت و انتفاع مالی نخواهند داشت و به صورت افتخاری در این پروژه حضور دارند و تمام عواید آن مصروف امور خیریه می شود.
 
پارسایی اظهار داشت: تا امروز پرویز پرستویی به عنوان تهیه کننده افتخاری و داریوش ارجمند به عنوان نخستین روایتگر "علمدار" انتخاب شده اند و سایر هنرمندان هم معرفی خواهند شد و به زودی پلتفرم پخش آنلاین موسیقی نمایش "علمدار" نیز معرفی می شود.
 
وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های بنده به عنوان یک شهروند، سلامت جامعه است و وظیفه ملی خودمان می دانیم که در حوزه هایی که نیازمند تولید فرهنگی فاخر هستیم، مشارکت کنیم و امیدوارم که بتوانیم در یک حرکت فرهنگی همچون "علمدار" در حوزه سلامت نیز صاحب آثار بزرگ موسیقی نمایش و آثار فاخر فرهنگی باشیم./206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214588

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *