• 99/11/07 - 12:30
  • 255
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از مرکز مهارت های آموزش بالینی و آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز مهارت های آموزش بالینی و آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید کرد.

به گزارش وبدا، در بازدید دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت که روز گذشته (دوشنبه) صورت گرفت، دکتر سرکار رییس پژوهشکده تجهیزات پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن ارائه تاریخچه ای از تاسیس و فعالیت های در دست انجام این مجموعه، آمادگی همکاری برای ایجاد مراکز مشابه در سایر دانشگاه های کشور را اعلام کرد که مورد موافقت معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت قرار گرفت.
 
 در مرکز مهارت های پیشرفته بالینی، انواع شبیه سازهای مورد استفاده در آموزش دانشجویان دوره های عمومی و تخصصی که توسط شرکت های دانش بنیان تولید شده اند مورد بازدید قرار گرفت. شبیه سازهای قابل استفاده در آموزش انواع تزریقات، جراحی های چشم، لاپاروسکوپی و انواع سیستم های روباتیک جراحی و تشخیص سریع بدخیمی های باقی مانده پس از جراحی از جمله این تجهیزات هستند. 
 
دکتر سرکاردر ادامه گفت: سیستم های تصویربرداری کامپیوتری مخصوص حیوانات آزمایشگاهی، سیستم ردیابی اثر داروها در مطالعات زیستی و آزمایشگاه های رادیو شیمی و کشت سلول از جمله امکانات موجود در این آزمایشگاه است که همگی از جمله تولیدات شرکت های دانش بنیان داخل کشور می باشند.
 
در پایان دکتر نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ضمن ابراز خرسندی از ایجاد این مجموعه تخصصی، ایجاد آزمایشگاه های مشابه در دیگر نقاط کشور بر اساس نیاز هر منطقه را مطرح  کرد و از مسئولین  آزمایشگاه درخواست کرد نسبت به مشارکت در این امر اقدام کنند که مورد استقبال مسئولین آزمایشگاه قرار گرفت.
 
گفتنی است در این بازدید دکتر خرم خورشید، دکتر رضایت و دکتر علیزاده از مشاوران حوزه معاونت تحقیقات وفناوری، دکتر نجفی را همراهی کردند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 222332
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *