• 99/04/18 - 21:35
  • 525
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از پروژه در حال ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب مشهد

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از پروژه در حال ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب مشهد بازدید و در جریان روند ساخت این پروژه قرار گرفت.

به گزارش وبدا، پروژه بیمارستان امداد و نجات جنوب مشهد از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به مشهد مقدس است که پس از سال ها توقف عملیات ساختمانی، در ماه های اخیر با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد شروع به کار کرده است. 
 
ساخت این بیمارستان در سال ۸۸ با پیش بینی اولیه برخورداری از ۱۰۰ تخت آغاز شد اما به دلیل پاره‌ای مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها در سال ۹۰ با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد.
 
 این پروژه از سال 97 با مکاتبات انجام شده با دفتر مقام معظم رهبری و سایر مسئولان بالادستی کشور در ردیف پروژه‌های لازم الاجرا قرار گرفت و ساخت آن با فروش ۲۵۰ میلیارد ریال اوراق قرضه و پیش بینی برخورداری از ۲۰۰ تخت بیمارستانی از سر گرفته شد.
 
 با راه اندازی این بیمارستان، زنجیره برخورداری از امکانات مراکز درمان بیماران ترومایی یعنی حوادث و ضربه‌های ناشی از آن و نیز جراحی عروق، برابر استانداردهای جهانی در چهار جهت کلانشهر مشهد برای سالانه ۳۰ میلیون گردشگر و زائر و مجاور تکمیل می‌شود. این بیمارستان با ۱۸ هزار متر مربع زیر بنا علاوه بر تمرکز بر درمان بیماران تروما و جراحی عروق می‌تواند بخشی از نیازهای مراجعه کنندگان در جنوب مشهد به خدمات عمومی پزشکی را هم پوشش دهد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210514
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *