• 99/11/07 - 13:09
  • 440
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید نماینده وزارت بهداشت از روند اجرای طرح سردار سلیمانی در استان خراسان جنوبی

دکتر طالبیان نماینده وزارت بهداشت در نظارت بر اجرای طرح سردار شهید سلیمانی، در سفر به استان خراسان جنوبی روند اجرای طرح در استان را بررسی کرد.

 
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد تقی طالبیان نماینده ویژه وزارت بهداشت در نظارت بر اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سفر به استان خراسان جنوبی به همراه دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه، دکتر جلال احمدی معاون درمان دانشگاه و دکتر سعید شوکتی فرد معاون فنی مرکز بهداشت از مراکز مختلف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران کووید ۱۹ در استان بازدید کرد.
 
دکتر طالبیان در این سفر از بخشهای بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره)، پروژه های در حال احداث شهرستان طبس، مرکز خدمات جامع سلامت گلشن و پایگاه ضمیمه آن، خانه سالمندان طبس، زندان طبس، بخشهای کرونای بیمارستان ولیعصر (عج ) بیرجند، کلینیک تنفسی بیرجند، مرکز خدمات جامع سلامت نجفی گل، پایگاه ضمیمه قدس مرکز بهداشت بیرجند بازدید و به صورت تلفنی جویای حال چندین خانواده درگیر با کرونا شدند. 
 
اجرای طرح شهید سلیمانی با هدف مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی
 
در ادامه دکتر مهدی زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی در جلسه جمع بندی به ارائه گزارش کاملی از روند اجرای این طرح در استان خراسان جنوبی، نحوه تشکیل و چارت سازمانی آن، منابع و نیروی انسانی و محدوده جغرافیای اجرای طرح پرداخت و گفت: این طرح با هدف مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی با مشارکت داوطلبین  و سفیران سلامت خانوارها و کمک نیروهای بسیج از ابتدای آذرماه در استان آغاز شده و در اجرای این طرح سه تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی مشغول به فعالیت شده اند. 
 
وی افزود: تیم های مراقبتی با تاکید بر شناسایی و مراقبت افراد در معرض تماس نزدیک، با مشارکت سفیران سلامت خانوار، رابطین سلامت محله شکل گرفته اند. تیم های حمایتی با همکاری نیروهای بسیجی، کمک های مردمی را به خانواده های نیازمند ارائه می کنند. 
 
دکتر مهدی زاده تصریح کرد: تیم های نظارتی  نیز با همکاری کارشناسان سلامت محیط و کار، هلال احمر، بسیج، اتحادیه اصناف و تعزیرات بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و واحدهای صنفی نظارت دارند. در حال حاضر  تیم های مراقبت در منزل، رهگیری و مراقبت، پایش و نظارت و با انجام اقدامات حمایتی  در اجرای این طرح فعالیت دارند.
 
همکاری بی وقفه کادر درمان با نیرو های داوطلب بسیج و هلال احمر 
 
طالبیان نیز در این جلسه از روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان ابراز رضایت و از زحمات پرسنل مراکز در اجرای صحیح برنامه های اجرائی طرح تقدیر کرد.
 
وی دستیابی به اهداف برنامه را نتیجه تلاش های مستمر مراقبین سلامت و کادر بهداشت و درمان در همکاری با نیرو های داوطلب بسیج و هلال احمر برشمرد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 222294
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *