• 99/07/29 - 21:25
  • 525
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

بازدید وزیر بهداشت از پروژه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه

وزیر بهداشت در سفر خود به استان آذربایجان غربی از پروژه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه که مراحل ساخت آن پایان یافته و در مرحله تجهیز است، بازدید و بر لزوم تجهیز این بیمارستان و راه اندازی آن در یکی دو ماه آینده، تاکید کرد.

به گزارش وبدا، این بیمارستان  در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۳۲۶ متر مربع و با زیربنای ۳۱ هزار و ۲۹۱ متر مربع در ۸ طبقه ساخته شده است.
 
ظرفیت بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان ارومیه ۳۰۳ تخت است که شامل ۹ اتاق عمل، ۱۹۲ تخت بستری، ۱۲ تخت مراقبت های ویژه نوزادان، ۱۵ تخت نوزادان، ۱۵ تخت مراقبت ویژه جراحی، ۲۰ تخت LDR(واحد احتصاصی زایمان)، ۳۰ تخت اورژانس و ۱۰ تخت بستری روزانه است.
 
تصویربرداری، رادیوگرافی، سونوگرافی، اورژانس، درمانگاه های تخصصی، آزمایشگاه، جراحی، مراقبت های ویژه، زایمان طبیعی، مراقبت های ویژه نوزادان، بستری زنان و زایمان و بستری بارداری پرخطر از بخش های اصلی این بیمارستان است.
 
گفتنی است در این سفر دکتر جان بابایی معاون درمان، دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر و دکتر جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر نمکی را همراهی می کنند./۲۰۶
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 216743

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *