• 99/08/07 - 16:25
  • 272
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بخش عمده ای از تحقق عدالت در سلامت مربوط به بیمه سلامت است

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از آرمان‌های انقلاب، شعار عدالت محوری بود. یکی از مبانی عدالت، عدالت در سلامت است. قسمت عمده تحقق عدالت در سازمان بیمه سلامت اتفاق می‌افتد. در مجلس نیز به این سازمان حتما کمک خواهیم کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علی اصغر باقرزاده در در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت و مراسم تکریم و معرفی مدیران عامل جدید و سابق سازمان بیمه سلامت ایران که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه نیز حتما به سازمان بیمه سلامت با تمام توان کمک می‌کنیم. زیرا اعتقاد داریم که کمک به این سازمان منجر به ارتقای رضایتمندی مردم خواهد شد.
 
نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس افزود: البته برخی نارضایتی‌هایی که مردم می‌گویند را نیز باید بیان کنیم، اما این به معنی انتقاد نیست. در حال حاضر مباحثی مبنی بر قاچاق دارو به دلیل اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو مطرح است و همه به این سمت حرکت می‌کنند که این ارز را حذف کرده و به بیمه‌ها بدهند. در این صورت کار بیمه‌ها سخت خواهد شد.
 
وی ادامه داد: ارائه خدمات الکترونیک یک تکلیف است و باید به صورت هماهنگ انجام شود. زیرا اقدام جزیره‌ای در این زمینه آفت است. همچنین دسترسی سخت بیمه شدگان همگانی به خدمات سرپایی، عدم پذیرش برخی از بیمه شدگان در بیمارستان‌های دولتی از جمله مشکلات مطرح در زمینه بیمه سلامت است.
 
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ارزیابی وسع نیز برای اقشار آسیب پذیر منجر به گلایه‌هایی شده است. باید دقت بیشتری در زمینه دفترچه‌های بیمه سلامت روستایی شود. این موضوع حتما به بودجه و منابع پایدار و اصلاح قانون نیاز دارد. همه مسئولان به دنبال کسب رضایت مندی مردم هستند./206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 217175
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *