• 99/12/14 - 09:42
  • 147
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با راه اندازی بخش فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان الزهرا(س) زاهدان صورت گرفت؛

برخورداری 9 کودک ناشنوای سیستان و بلوچستانی از نعمت شنوایی در یکسال گذشته

پس از راه اندازی بخش فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی در بیمارستان الزهرا(س) زاهدان ، 9 کودک سیستان و بلوچستانی از نعمت شنوایی برخوردار شدند.

 
به گزارش وبدا،  دکتر علیرضا مالکی رییس بیمارستان فوق تخصصی الزهرا(س) زاهدان با بیان این مطلب گفت: با فراهم شدن دو پروتز کاشت حلزون، به زودی تعداد اعمال جراحی کاشت حلزون در بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان به 11 عمل خواهد رسید.
 
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 11 نفر در نوبت دریافت پروتز شنوایی هستند تصریح کرد: با توجه به هزینه بالای این پروتز، افراد کاندید عمل کاشت، به هیات امنای ارزی معرفی و با توجه به نوع بیمه مبلغی اندک نسبت به مجموع هزینه ها، توسط بیمار پرداخت می شود.
 
وی افزود: حلزون شنوایی پس از قرار گرفتن در گوش، عصب شنوایی را به صورت الکتریکی تحریک کرده و فرکانس های صدا را برای فرد ناشنوا قابل درک کند.
 
رییس بیمارستان فوق تخصصی الزهرا(س) زاهدان ادامه داد: پس از انجام عمل جراحی، فرد نیاز به حدود 100 جلسه حضور در کلینیک گفتار درمانی و تربیت شنیداری و کلاس تنظیم دستگاه جهت درک آواها و صداها خواهد داشت که اگر این عمل تا پیش از 3 سالگی صورت پذیرد، امکان شکل گیری گفتار و درک صداها بسیار تقویت خواهد شد.
 
عمل جراحی کاشت حلزون یکی از اعمال فوق تخصصی است که از سال گذشته با تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز، شرایط انجام آن در این بیمارستان فراهم شد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 224229
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *