• 99/04/14 - 10:32
  • 469
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اعلام کرد:

برگزاری نشست كميته فني استقرار طرح ملي باغ در 8 استان کم‌برخوردار

نشست كميته فني استقرار طرح ملي باغ ( برنامه امنيت غذایي استان‌ها) در 8 استان کم‌برخوردار با موضوع آموزش اصول مدیریت تغذیه خانواده، ارائه خدمات حمایت اجتماعی با هدف خوداتکایی خانوار و ایجاد مداخلات اقدام جامعه بر اساس دستورالعمل همکاری بین‌بخشی و مشارکت مردم، برگزار شد.

به گزارش وبدا، این طرح ضمن تاکید بر فعالیت‌های توسعه‌ای در این 8 استان (بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام، کرمان و خراسان جنوبی) در زمینه مقابله با ناامنی غذایی، باعث توانمندسازی و خوداتکایی خانواده‌ها خواهد شد.
بر اساس این گزارش،  برای اجرای این طرح، برنامه‌ریزی، سازماندهی و نظارت بر اجرای هر سه مداخله بر عهده کمیته‌ای سه نفره در هر شهرستان است که شامل؛مرکز بهداشت شهرستان (سرشماری و آموزش خانوارها) ، اداره بهزیستی شهرستان (ارائه خدمات حمایت اجتماعی به خانوارها) و فرماندار (تقویت همکاری بین‌بخشی و مشارکت مردم) می‌باشد.
گفتنی است، نشست كميته فني استقرار طرح ملي باغ ( برنامه امنيت غذایي استان‌ها) در 8 استان کم‌برخوردار  با حضور رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، گروه سیاست حکمرانی برای سلامت دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، دفتر بهبود تغذیه جامعه و نمایندگانوزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه، کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی برگزار شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210258

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *