• 99/03/07 - 14:29
  • 686
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری نشست هماهنگی ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

با توجه به آغاز فعالیت ستادهای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و به منظور تشکیل کمیته ساختاری در وزارت بهداشت، جلسه ای با حضور مسئولین ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و همچنین سایر مدیران این وزارتخانه، برگزار شد.

 آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای,آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای,دکتر سید کامل تقوی نژاد,به گزارش وبدا، در این جلسه که صبح امروز در معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت برگزارشد، درخصوص برنامه های ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و همچنین، تشکیل کمیته ساختاری در وزارت بهداشت، بحث و تبادل نظر شد.

اقدامات مجاهدانه جامعه پزشکی بازتولید شده است

سیدکامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درخصوص اهداف این جلسه بیان کرد: با توجه به مجاهدت کادر بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس و فعالیت های ارزنده ای که در آن زمان انجام دادند و تداوم این فعالیت ها در رسیدگی به جانبازان عزیز و خانواده های ایثارگران در طول چهل سال گذشته و اینکه عمده این فعالیت ها در جهت ارتقای نظام بهداشتی و در جهت رسیدگی به ایثارگران واقعی نظام اسلامی ما بوده و همچنین، الگو قرارگرفتن این اقدامات در دنیا، ضرورت دارد که این اقدامات در سطح جامعه به صورت پررنگ تر دیده شود.

وی افزود: از طرفی در دوران مبارزه با کرونا همان فعالیت های مجاهدانه را از سوی جامعه پزشکی مشاهده کردیم و در واقع اقدامات مجاهدانه جامعه پزشکی بازتولید شده است.

وی ادامه داد: بنابراین لازم است، در سال جاری که چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است، اقداماتی را که در این مدت انجام شده، پررنگ تر بازنمایی کنیم. بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس برنامه های متنوعی را از سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز کرده و این برنامه ها تا سالگرد دفاع مقدس ادامه دارد و برای هرکدام به صورت هفتگی برنامه هایی را تنظیم کرده اند، در بخش بهداشت و درمان نیز نمایاندن اقدامات کادر بهداشت و درمان و شناسایی چهره های شاخص این عرصه و انعکاس و شناساندن این افراد به جامعه که به نوعی تلفیق فعالیت های دفاع مقدس و فعالیت های مجاهدانه کادر بهداشت و درمان در ایام مبارزه با کرونا محسوب می شود، در دستورکار قرار دارد تا این اقدامات به جامعه بیشتر معرفی شود.

تلاش و مجاهدت کادر بهداشت و درمان کشور مشابه و برابر با رزمندگان اسلام است

سردار عزت الله جعفری، رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس نیز در ادامه با بیان اینکه تلاش و مجاهدت کادر بهداشت و درمان کشور مشابه و برابر با رزمندگان اسلام است، اظهار کرد: امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است و در این راستا هرکدام از دستگاه ها وظایف و برنامه هایی را پیش رو دارند.

سردار جعفری گفت: هشت سال دفاع مقدس به اتمام رسید، اما پیامدهای آن هنوز ادامه دارد. چراکه جانبازان و خانواده های معظم شهدا هنوز درگیر آن هستند و در این راستا کادر بهداشت و درمان همچنان فعال است و به مجاهدت ادامه می دهد. در حال حاضر نیز تلاش عظیم آنها در عرصه مبارزه با کرونا قابل ستایش است. 

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه پیشنهادات خوبی مطرح شد. اولا ما در ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس هفته ای را به قدردانی از شهدای حوزه سلامت و مدافعان نظام سلامت اختصاص داده ایم و دوم اینکه در تمامی جشنواره ها بخش ویژه ای را به معرفی مجاهدین کادر نظام سلامت درنظر گرفته ایم. بنابراین، امسال در این حوزه کار پرحجمی را پیش رو داریم، چراکه تلفیقی از ایثارگری های دفاع مقدس و مجاهدین نظام سلامت خواهد بود./207

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 208715

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *