• 94/10/17 - 12:17
  • 9
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در مصاحبه بعد از ملاقات با رییس مجلس در روز نخست سفر به لبنان؛

تأکید بر ارتقای روابط بین دو کشور به ویژه در حوزه پزشکی/ مردم منطقه، خواستار آرامش و رفاه هستند و از هر نوع تشنج آفرینی و فتنه گری بیزارند

وزیر بهداشت ضمن تبریک سال نو میلادی به مردم مسیحی لبنان، گفت: به همراه هیاتی از وزارت بهداشت ایران با آقای نبیه برّی رییس مجلس لبنان ملاقات داشتیم و سلام رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی را به ایشان رساندیم.

 

وزیر بهداشت ضمن تبریک سال نو میلادی به مردم مسیحی لبنان، گفت: به همراه هیاتی از وزارت بهداشت ایران  با آقای نبیه برّی رییس مجلس لبنان ملاقات داشتیم و سلام رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی را به ایشان رساندیم.

به گزارش وبدا؛ دکتر سید حسن هاشمی در روز نخست سفر خود و در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب، افزود: در مورد روابط دو جانبه به ویژه در حوزه بهداشت، پیشگیری از بیماری ها، ارتقای روابط بین صنعت گران بخش دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین در حوزه غذا، مذاکراتی با رییس مجلس لبنان داشتیم که امیدواریم در جهت ارتقای روابط بین دو کشور، موثر واقع شود.

وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت های بزرگ پزشکی در ایران به ویژه در دوران پس از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در طول دو دهه گذشته، دیگر هیچ نیازی به اعزام بیماران ایرانی به خارج از کشور نیست و بخشی از بیماران به دلیل انجام عمل پیوند به ایران سفر می کنند و از سوی دیگر بیش از 90 درصد داروی مورد نیاز در کشور ما، در داخل تولید می شود.

دکتر هاشمی گفت: در حال حاضر در کشور ما حدود 200 هزار نفر در حوزه پزشکی، تحصیل می کنند و خوشحالیم که تعدادی از آنها در لبنان و از مردم لبنان، در حال طبابت هستند که افتخاری برای جامعه پزشکی ما می باشد.

وزیر بهداشت با اشاره به ملاقات های خود با وزرای بهداشت و همچنین صنایع لبنان، تأکید کرد: امیدواریم این ملاقات ها در جهت گسترش روابط بین دو کشور و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی دو کشور  در بازارهای موجود ایران و لبنان، مفید باشد.

دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد تا در آینده ای نزدیک شاهد حضور داروها و تجهیزات پزشکی تولید ایران در بازار لبنان باشیم و افزود: به نمایندگی از دولت ایران، آمادگی خود را جهت فراهم آوردن فرصتی برابر برای شرکت های لبنانی تولید کننده دارو و تجهیزات پزشکی در ایران، اعلام می کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی روابط بین ایران و عربستان، گفت: دولت سعودی اقدام به شهادت یکی از علمای دینی کرد که از نظر جوامع بین المللی، کاملا محکوم است و تمام دولت ها به شهادت رساندن شیخ نمر توسط دولت سعودی را محکوم کردند زیرا در بخشی از عربستان، مسلمانانی زندگی می کنند که حق حیات و زندگی دارند و کشور متعلق به آنها است و انتقادهایی داشتند اما مجازات آنها، اعدام نیست.

وزیر بهداشت ادامه داد: دولت سعودی با اعدام یکی از آزادی خواهان این کشور، رفتار نادرستی را انجام داد که بیشتر شبیه به حرکات تروریست ها در منطقه است بنابراین سعودی ها بحرانی خود ساخته ایجاد کردند و مسوولیت آن به طور کامل متوجه آنهاست اما مردم منطقه به دنبال آرامش، رفاه و معیشت خود هستند و از هر نوع تشنج آفرینی و فتنه گری بیزار هستند.    

وزیر بهداشت برای مردم لبنان آرزوی سلامتی و برای دولت این کشور آرزوی موفقیت کرد./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار موقت
  • کد خبر : 138223
کلمات کلیدی