• 99/05/21 - 17:28
  • 1287
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تازیدن بیش از پیش ویروس کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزايش شمار قربانیان کووید19 استان به 67 نفر خبر داد و گفت: یک بیمار 42 ساله اهل شهرستان لنده، به علت داشتن بیماری زمینه ای و ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه افزود: هم اکنون 169 بیمار مشکوک و قطعی كرونايي در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 81 بيمار كرونايي قطعي بوده و 13 بیمار در بخش هاي ويژه تحت درمان هستند. 
 
 وی اظهار داشت: امروز نیز جواب 225 نمونه را از آزمایشگاه سلولي مولكولي ياسوج دریافت نمودیم که درصد و تعداد موارد مثبت نسبت به روزهاي قبل حالت افزايشي داشته است و بيشترين موارد از بويراحمد(45 درصد)، كهگيلويه(20 درصد)، گچساران(13 درصد )، دنا(11 درصد ) و لنده(8 درصد) بود.
 
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 3253 نفر بهبود یافته  كامل گزارش شده است.
  
دکتر یزدان پناه همچنین با اشاره به افزایش چشمگیر موارد مثبت در استان، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا به راحتی از راه صحبت، عطسه و سرفه منتقل می‌شود بنابراین حفظ فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و عینک محافظ  صورت بر روند انتقال ویروس کرونای جدید تاثیر قابل توجهی دارند و مهمترین عوامل در جلوگیری از انتشار این ویروس به حساب می آیند.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: یکی دیگر از علل تاکید بر استفاده از ماسک، خطر افراد مبتلا اما بدون علایم کرونا هستند یعنی اگر فرد ویروس کرونا را در بدن خود داشته باشد، اما هیچ علایمی دال بر وجود این ویروس در بدن خود نشان ندهد، با نزدن ماسک و عدم رعایت فاصله فیزیکی مناسب و بهداشت فردی، عاملی بسیار مهم در انتشار ویروس کرونا محسوب می شود.
  • گروه خبری : ياسوج
  • کد خبر : 212937
کلمات کلیدی