• 99/07/27 - 23:28
  • 109
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

ترانزیت دارو از ایران به کشور‌های همسایه متداول است

سخنگوی سازمان غذا و دارو، ترانزیت دارو از ایران به کشور‌های همسایه از جمله عراق را امری متداول دانست و گفت: عراق یکی از کشور‌هایی است که ترانزیت دارو از ایران به آن انجام می شود.

به گزارش وبدا، دکتر کیانوش جهانپور با بیان این مطلب، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون هزار و ۷۰۰ تن محصول دارویی از ایران به کشور عراق ترانزیت شده است. کشور‌های مبدا دارو ازجمله ترکیه به عنوان نخستین مبدا همچنین چین، هند، اندونزی و امارات عربی متحده از جمله کشور‌های مبدایی هستند که دارو از آن‌ها از مسیر ایران به عراق ترانزیت می‌شود.

وی  با تاکید بر اینکه اطلاعات این ترانزیت‌ها در گمرکات کشور موجود است، گفت: ترانزیت دارو بر اساس قوانین حمل و نقل داخلی و همچنین استاندارد‌های بین المللی از ایران به کشور‌های همسایه از جمله عراق انجام می شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: محموله اخیری که متاسفانه با رفتار غیررسانه‌ای مواجه شد نیز تنها از ایران ترانزیت شده بود و هیچ داروی ایرانی در این محموله وجود نداشت و این دارو‌ها هیچ ارتباطی با زنجیره توزیع دارو در داخل کشور نیز نداشتند و فقط این محصولات دارویی از مسیر ایران عبور کردند و به صورت ترانزیت از مبدا مشخص به عراق وارد شده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: اگر مشکلی در داخل عراق برای این محموله پیش آمده مربوط به تجار و واردکنندگان آن است که باید قوانین داخلی عراق را رعایت می‌کردند.

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 216582

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *