• 94/11/04 - 14:23
  • 2
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تشریح برنامه های سفر وزیر بهداشت به ایتالیا و فرانسه

وزیر بهداشت کشورمان به همراه رییس جمهور فردا به ایتالیا و سپس فرانسه سفر می کند تا فصل تازه ای از روابط و همکاری های بهداشتی و درمانی ایران با این دو کشور، آغاز شود.

وزیر بهداشت کشورمان به همراه رییس جمهور فردا به ایتالیا و سپس فرانسه سفر می کند تا فصل تازه ای از روابط و همکاری های بهداشتی و درمانی ایران با این دو کشور، آغاز شود.

دکتر سید حسن هاشمی که به همراه رئیس جمهوری و چند تن از وزرای کابینه در قالب هیاتی عالی رتبه فردا عازم ایتالیا و سپس فرانسه خواهد شد ،با خانم لونزین وزیر بهداشت ایتالیا دیدار خواهد کرد. سپس ملاقاتی با معاون ارشد فین مکانیکا (شرکت بزرگ ایتالیایی) خواهد داشت و امضای اسناد همکاری در دفتر نخست وزیر ایتالیا، از دیگر برنامه های روز اول سفر وی به آن کشور است.

دکتر هاشمی در روز دوم حضور خود در ایتالیا در مجمع اقتصادی که با حضور رئیس جمهوری برگزار می شود، حضور خواهد یافت و سپس ملاقات دوجانبه ای با خانم جیانینی وزیر آموزش و دانشگاههای ایتالیا را دارد. دیدار صاحبان شرکت های دارویی ایتالیا با وزیر بهداشت و ملاقات با رئیس اتحادیه ابنیه سازان آخرین برنامه های وی در سفر فشرده به ایتالیا خواهد بود.

وزیر بهداشت همچنین هفتم بهمن ماه با همراه هیئت عالی رتبه ایرانی، پایتخت ایتالیا را به مقصد فرانسه ترک خواهد کرد.

وی پس از ورود به پاریس در برنامه های پیش بینی شده هیئت ایرانی در فرانسه از جمله حضور در نشستی با 20 شرکت بزرگ فرانسوی با حضور رئیس جمهوری ایران، بازدید از بیمارستان سوختگی سن لویی و  دیدار با ایرانیان مقیم فرانسه از جمله اعضای جامعه پزشکی  با حضور رئیس جمهوری  از جمله برنامه های روز اول سفر وزیر بهداشت به فرانسه است.

وی در روز دوم سفر خود به فرانسه نشستی با حضور مقامات ارشد فرانسه و مدیران عامل شرکت های اقتصادی این کشور دارد و سپس در برنامه موسسه مطالعات سیاسی اقتصادی اجتماعی وابسته به وزارت امور خارجه با حضور رئیس جمهوری شرکت خواهد کرد.

امضای اسناد همکاری با حضور روسای جمهور دو کشور آخرین برنامه سفر هیئت ایرانی به فرانسه است.

گفتنی است در این سفر علاوه بر وزیر بهداشت، رئیس جمهور را وزرای امور خارجه، نفت، صنایع و راه و شهرسازی همراهی می کنند./206

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار موقت
  • کد خبر : 139148
کلمات کلیدی