• 99/06/26 - 20:51
  • 559
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در دزفول:

تلاش ما تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه سلامت است

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در تلاش است که طبق استانداردهای تعریف شده و برنامه افق 1404، در شهرستان ها و استان هایی که از نظر نسبت تخت به جمعیت، دارای عقب ماندگی هستند و در جهت توسعه شبکه بهداشت، اقدامات زیرساختی مناسبی را انجام دهد.

 
به گزارش وبدا، دکتر سید کامل تقوی نژاد در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: در شهرستان دزفول خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی و همچنین خیرین سلامت به عنوان یاریگران اصلی نظام سلامت انجام شده و در حال حاضر در شرایطی که باید به سطح استانداردهای کشوری برسیم، تعدادی پروژه عمرانی آغاز شده که پیشرفت و رشد قابل توجهی داشته است.
 
وی افزود: امروز از بیمارستان در حال ساخت یازهرا(س) دزفول بازدید کردیم که این پروژه به عنوان یک کار مشترک بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مستضعفان و وزارت بهداشت آغاز شد و فاز اول مشارکت با همکاری این دستگاه ها تکمیل شده و نیاز است که با توجه به تغییر قیمت ها و شرایط موجود، در تفاهم نامه جدیدی برای تکمیل این پروژه اقداماتی را انجام دهیم. 
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی دزفول، نسبتا جدیدالتاسیس و جوان است و در حال حاضر از نظر فضاهای آموزشی و اداری کمبودهایی دارد که باید پردیس دانشگاهی برای این مجموعه، تعریف و ساخته شود تا همه واحدهای دانشگاه علوم پزشکی دزفول در یک مکان، تجمیع شوند و در این زمینه مذاکراتی انجام شده است. 
 
دکتر تقوی نژاد یادآور شد: همه تلاش ما در وزارت بهداشت این است که پروژه های نیمه تمام را در وقت تعیین شده، تکمیل کنیم. تا پایان دولت دوازدهم یک هزار و 921 پروژه حوزه سلامت در قالب پویش #ره_سلامت به بهره برداری می رسد و در هفته دولت، 164 پروژه در کشور افتتاح شد و تا 12 فروردین ماه سال آینده، یک هزار و 400 پروژه حوزه سلامت به بهره برداری می رسد که تعدادی از این پروژه ها فردا توسط رییس جمهور در کشور افتتاح خواهد شد. 
 
وی اضافه کرد: تا سال آینده حدود 11 هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت تختهای بیمارستانی کشور اضافه می شود. از نظر واحدهای بهداشتی و درمانی در دولت های یازدهم و دوازدهم، 30 درصد به ظرفیت کشور اضافه شد و اگر در مقابله با کرونا، ایران یکی از کشورهای موفق در دنیا بود، علاوه بر ایثار و تلاش مدافعان سلامت و کادر مجرب بهداشتی و درمانی، مدیون تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی در این دوره بود. 
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در پذیرش بیماران برای ما عدالت مهم بود یعنی هیچ تفاوتی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بین افراد از نظر سن، مذهب، منطقه سکونت و جنسیت وجود نداشت و هر کسی که به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرد، به بهترین صورت درمان و رسیدگی شد. 
 
دکتر تقوی نژاد تصریح کرد: با افتخار اعلام می کنیم که ایران از معدود کشورهایی بود که هیچ بیماری پشت درب هیچ بیمارستانی، معطل دریافت خدمات نشد و بخشی از این توفیقات، مرهون توسعه زیرساخت های حوزه سلامت در سالهای اخیر است.
 
وی بیان داشت: در حال حاضر دزفول از نظر نسبت تخت بیمارستانی به جمعیت، پایین تر از سطح کشوری است اما با پروژه هایی که در دست احداث است در آینده به متوسط کشوری می رسد البته با وضعیت مطلوب فاصله دارد که با تعریف زیرساخت های مناسب، قابل جبران است. 
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: یکی از موفقیت های شهرستان دزفول، ارائه خدمات با کیفیت درمانی به بیماران است و این کیفیت، جذابیت را برای شهرها و استانهای مجاور ایجاد کرده و با پیگیری نماینده و مسئولان شهرستان، نشست هایی در سطح ملی برگزار شده و در ادامه برگزار خواهد شد تا زیرساخت ها به شکل مناسبی، تقویت شود. 
 
دکتر تقوی نژاد خاطرنشان کرد: از آبان ماه سال گذشته تا کنون موفق شدیم مجوز استخدام 22 هزار و 284 نفر را دریافت کنیم و در آبان سال گذشته 7 هزار نیرو استخدام شدند که در اسفند ماه به محض بروز بیماری کرونا این افراد به سرعت به کار گرفته شدند و در سه مرحله مجوزهای استخدام به دانشگاه ها اعطا شده و در روزهای آینده نیز مجوز استخدام 7 هزار نیروی جدید به دانشگاه های علوم پزشکی داده می شود./206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214749
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *