• 99/06/27 - 14:06
  • 500
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر بهداشت در چهارمین آیین پویش ره سلامت:

توسعه زیرساخت های سلامت در دولت تدبیر و امید، دوران طلایی و ماندگار تاریخ نظام سلامت بوده است

وزیر بهداشت گفت: امروز توفیق داریم که به دستور رییس جمهور، 8 پروژه مهم درمانی با ظرفیت یک هزار و 400 تخت بیمارستانی با اولویت مناطق محروم در سراسر کشور با زیربنای 124 هزار متر مربع افتتاح می شود.

 
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در چهارمین آیین پویش ره سلامت که با حضور رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: هیچ کس بر این باور منصفانه تردید ندارد که در دولت تدبیر و امید، اتفاقاتی که در توسعه زیرساخت های سلامت رخ داد و موجب ماندگاری تیم پزشکی و پیراپزشکی در مناطق محروم شد، از دوران های طلایی و ماندگار تاریخ نظام سلامت کشور است. 
 
وی افزود: با پویش ره سلامت علیرغم درگیری سنگین در مقابل طوفان بیماری کووید19 شاهد توسعه زیرساخت ها هستیم و طرح تحول نظام سلامت را نادیده نگرفتیم و به شدت پیگیر آن هستیم. امروز یک هزار و 400 تخت بیمارستانی در کشور افتتاح می شود در حالیکه در طول تمام سالهای قبل از دولت یازدهم و دوازدهم، سالانه حداکثر یک هزار و 400 تخت بیمارستانی به ظرفیت تختهای کشور اضافه نمی شد. 
 
وزیر بهداشت تاکید کرد: در سال پایانی دولت و امسال برای اولین بار مصمم هستیم که 10 هزار و 600 تخت بیمارستانی را به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه کنیم و تا اردیبهشت سال آینده، یک هزار و 400 پروژه بهداشتی، درمانی، آموزشی و رفاهی در کشور افتتاح می شود. 
 
دکتر نمکی خاطرنشان کرد: پروژه هایی که امروز به بهره برداری می رسند به جز دو پروژه در تهران که شامل مرکز پوست رازی با زیربنای 21 هزار و 500 متر مربع و 176 تخت و مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) بیمارستان مسیح دانشوری با زیربنای 5 هزار و 600 متر مربع و 100 تخت بیمارستانی است، بقیه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته هستند. 
 
وی افزود: توسعه کیفی نظام سلامت را با اجرای طرح هایی مانند پرونده الکترونیک سلامت، خدمات دوراپزشکی(تله مدیسین)، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، هر خانه یک پایگاه سلامت، پزشک خانواده و سیستم ارجاع در دستور کار داریم و خیلی از این طرح ها افتتاح شده اند اما تا پایان دولت، توسعه کیفی نظام سلامت را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.‏/206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214762
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *