• 99/09/05 - 22:30
  • 386
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

دانشجویان در کنار مطالب علمی، مهارتهای بالینی را افزایش دهند

معاون آموزشی وزارت بهداشت در بیست و یکمین کنگره مجازی سالیانه ملی و هفتمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور اظهار کرد: زمانی که وارد دانشگاه شدم تنها واحد فعالی که کار علمی می‌کرد جهاد دانشگاهی بود که بعد از آن کمیته تحقیقات دانشجویی شکل گرفت و از سال 1370 در اکثر دانشگاه‌ها فعال و کارگاه‌های مختلف برگزار شد.

 
به گزارش وبدا، علی اکبر حقدوست خطاب به دانشجویان افزود: دانشجویان در دوران دانشجویی مطالب زیادی یاد بگیرند، باید ایران را عاشقانه دوست داشته باشیم و بشناسیم، کمبودها و نقص کشور را شناسایی و برای تعالی آن گام برداریم تا کشوری زیباتر به نسل بعدی معرفی کنیم.
 
وی یادآور شد: دانشجو باید علاوه بر مسائل علمی، در بقیه مسائل هم رشد کند و از این فرصت استفاده بهینه داشته و در کنار توجه به آموزش علمی در خصوص انجام کارهای فوق برنامه نگاه وسیع تر داشته باشد.
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: برای اینکه اهداف بزرگ و آرمانی را در ذهن داشته باشید باید دانش خود را در حیطه‌های مختلف بسط و گسترش دهید، باید به دانش انسان شناسی،  مثنوی مولوی، زبان خارجی، فلسفه، ادیان و مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز اهتمام داشته باشید.
 
 حقدوست با اشاره به اینکه باید در کنار مطالب علمی مهارت بالینی را افزایش دهیم، گفت: کتاب آسمانی قرآن سرشار از مفاهیم مختلف و معارف عمیق است که باید از این موهبت الهی بهره ببریم نه اینکه آنرا در طاقچه اتاق برای بدرقه در مسافرت استفاده کنیم.
 
وی فعالیت در مراکز پژوهشهای دانشجویی را بستر مناسبی جهت تکمیل بایدهای یادگیری در کنار کوریکولوم و کوریکولوم پنهان در محیطهای آموزشی دانشگاه عنوان کرد. 
 
دکتر حقدوست فرصت دانشجویی را گرانبها برشمرد و‌گفت:  هر لحظه دوران دانشجویی اعم از خوابگاههای دانشجویی، سلف سرویسها و مشارکت در گروههای هدفمند و علمی دانشجویی می تواند مهارتهای دانشجویان را ارتقا بخشد و در توانمندی ها و ظرفیتهای مدیریتی آتی آنها تاثیر گذار خواهد بود.
 
وی افزود: باید انبان دانشجویی را تکمیل کرد و علاوه بر زمینه های علمی، در سایر حوزه ها از قبیل شناخت کامل دین، شناخت کشورمان ایران، مطالعه آثار مهم ادبی و فلسفی، انسان شناسی، نگاه عمیق به قرآن کریم و آشنایی با زبانهای مختلف نیز گام برداشت تا بتوان اهداف بزرگ و آرمانی را در ذهن پروراند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 218809
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *