• 99/11/01 - 14:21
  • 450
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
دبیر علمی کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل بحران کرونا در ایران:

دوازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران، هفته آینده آغاز می شود

دبیر علمی کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران هفته آینده را زمان برگزاری دوازدهمین دوره این رویداد با تاکید بر بحران کرونا اعلام کرد.

 
به گزارش وبدا، دکتر امیر محترمی دبیر علمی کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران (بحران کرونا) در ایران در نشست خبری این کنفرانس که امروز برگزار شد، با بیان اینکه این کنفرانس همه ساله به همت انجمن ملی فرماندهی و کنترل مخابرات و رایانه از سال 86 در حال برگزاری است، اظهار کرد: امسال دوازدهمین دوره این کنفرانس به میزبانی دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه محورهای این رویداد در سال جاری با توجه به مواجهه با کرونا به تشخیص کمیته علمی و شورای سیاست گذاری کنفرانس با تاکید بر بحران کرونا خواهد بود، تصریح کرد: کارگاه‌های تخصصی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به صورت مجازی و از طریق سایت کنفرانس برگزار می شوند و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هم با سخنرانی مسئولان حوزه فناوری و کنترل افتتاحیه انجام خواهد شد، اختتامیه نیز چهارشنبه بعد از ظهر برگزار می‌شود.
 
به گفته دکتر محترمی در این یک هفته سایت کنفرانس آماده و پذیرای علاقه مندانی خواهد بود که به صورت مجازی قصد مشارکت دارند.
 
دبیر علمی کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران با اشاره به اینکه این کنفرانس حول محورهای ده گانه تدارک دیده شده است، عنوان کرد: از آنجایی که امسال از لحاظ زیستی، بحران کرونا گریبانگیر ما و مردم جهان شده است، وزارت بهداشت، ستاد ملی کرونا و دیگر نهادها هم جهت برگزاری همایش همکاری کرده اند که امیدواریم با همکاری مردم شریف، بر این بحران غلبه کنیم.
 
جزیره‌ای بودن سامانه‌ها فقط محدود به نظام سلامت نمی‌شود
 
وی در ادامه نشست با بیان اینکه بحث جزیره‌ای بودن سامانه‌ها فقط محدود به نظام سلامت نمی‌شود، خاطرنشان کرد: ممکن است ما با بحران‌های مختلفی همچون سیل، زلزله و قطعی برق مواجه شویم که امروزه آمادگی در برابر این پدیده‌ها بدون بهره گیری از فناوری اطلاعات ممکن نیست.
 
دکتر محترمی ادامه داد:  فرماندهی کنترل به معنی استفاده از همه سامانه‌ها برای تصویر کردن و دادن وضعیت آگاهی به تصمیم سازان جهت اخذ تصمیم‌های صحیح، به موقع و اجرا در زمینه‌های مختلف است که در این حوزه از نرم افزارهای موبایلی تا بانک‌های اطلاعاتی مختلف ایجاد شده است. سازمان جهانی بهداشت هم در این زمینه اقدامات بسیاری انجام داده است.
 
دبیر علمی کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران با اشاره به اینکه در زمینه کرونا با موضوع اینفودمی مواجه شدیم که اطلاعات صحیح و غلط با هم مخلوط شدند، گفت: سامانه‌های اطلاعاتی برای این موضوع فراهم شد و کاستی‌های متعددی هم وجود دارد که نیازمند همت مضاعفی است تا از فناوری‌ها به گونه موثرتری در مواجهه با این پدیده استفاده کنیم.
 
وی به تاثیرگذاری این رویداد در حوزه سلامت اشاره و عنوان کرد: با مرور بر کنفرانس های گذشته خوشبختانه شاهد خواهیم بود که ارتباطات مناسبی در حوزه های مختلف شکل گرفته است. اینکه در سالهای گذشته توجه خاصی به بحران های زیستی در رویداد نداشتیم کاملا طبیعی است اما امسال با شیوع کرونا محوریت به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.
 
دکتر محترمی با تاکید بر اینکه اگر اتصال کنفرانس ها با بدنه اجرایی برقرار نشود، تاثیر یا فایده ای که متصور بودبم را شاهد نخواهیم بود، بیان کرد:  لذا تلاش کردیم ذینفعان در این رویداد مشارکت کنند که خوشبختانه وزارت بهداشت به خوبی پای کار آمد و همکاری کرد؛  البته در حوزه فناوری و کنترل، سازمان های دیگر نظامی و غیرنظامی هم که با مبحث فرماندهی و کنترل مواجه هستند، همکاری خواهند کرد.
 
دبیر علمی کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در ایران در پایان از تشکیل نشست هایی در این حوزه با حضور فناوران و تصمیم گیران در زمان برگزاری کنفرانس خبر داد و گفت: ما رسالت خود را در پیوند جامعه علمی با نیازهای عموم مردم و ملی می دانیم؛ به امید روزی که شاهد جهانی بدون بیماری به ویژه فراگیر همچون کرونا باشیم./208
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 221985
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *