• 99/03/01 - 13:23
  • 560
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دکتر فاضل پدر اهدای عضو ایران:

رضایت به اهدای عضو، فراتر از انسانیت است

پدر اهدای عضو ایران اعلام کرد: همکاران پزشک در کشورهای عربی از ما خواسته اند که نزد آیت الله سیستانی برویم و فتوای پیوند از فرد مرگ مغزی را از ایشان دریافت کنیم.

 دکتر ایرج فاضل,
به گزارش وبدا، دکتر ایرج فاضل، پدر اهدای عضو ایران در هفدهمین دوره جشن نفس، اظهار داشت: برای مادری که دردانه اش دچار مرگ مغزی شده است تصمیم بسیار سختی است که رضایت دهد اعضای عزیزش به دیگران پیوند شود و این کار فراتر از انسانیت است.
 
وی با بیان اینکه جامعه پزشکی در ابتدای پیوند عضو از فرد مرگ مغزی با دو مانع اصلی شرع و قانون رو به رو بود توضیح داد: در آن زمان برای دریافت مجوز شرعی نزد امام خمینی (ه) رفتم. بسیار جالب است که ایشان با چند سوال و جواب کوتاه، به سهولت، استفتاء مورد نیاز را صادر کردند.  البته این موضوع در مجلس دوبار رد شد و در نهایت پس از 11 سال نمایندگان مجلس آن را تصویب کردند. اما بازهم شورای نگهبان مانع اجرای آن شد تا اینکه در نهایت توانسیتم رضایت آنها را هم کسب کنیم.
 
دکتر فاضل ادامه داد: اهمیت این موضوع زمانی روشن می شود که بدانیم هم اکنون همکاران پزشک ما در کشورهای عربی مانند کویت هم چنان در این زمینه مشکل دارند؛ به طوری که از ما خواسته اند که نزد آیت الله سیستانی برویم و فتوای پیوند از مرگ مغزی را از ایشان دریافت کنیم.
 
وی با بیان این که همه طبقات جامعه به ویژه هنرمندان در زمینه پیوند عضو ما را یاری کردند، گفت: هنرمندان هم انسان های نشان شده ای هستند به همین دلیل هر کسی هنرمند نمی شود.
 
پدر اهدای عضو ایران در پایان خاطرنشان کرد: تیم های پیوند عضو، عاشق هستند و تنها انگیزه آنها هم برای این ایثار عشق به کشور است. امیدوارم این عشق در تیم های پیوند پایدار بماند.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 208503
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *