• 99/08/29 - 20:29
  • 393
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت خبر داد:

رونمایی از پروژه ملی مجازی سازی بخش نظری کوریکولوم دندانپزشکی عمومی

دکتر هوشمند با اشاره به رونمایی از پروژه ملی مجازی سازی بخش نظری کوریکولوم دندانپزشکی عمومی از تسریع در برخی از سیاستگذاری ها خبر داد.

گزارش وبدا، دکتر بهزاد هوشمند، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت درخصوص جزئیات رونمایی از پروژه ملی مجازی سازی کوریکولوم دندان پزشکی عمومی کشور در بخش نظری اظهار کرد: این بخش از مجازی سازی در راستای استفاده از تکنولوژی نوین آموزشی در سطح دنیا مطرح است.
 
وی با بیان اینکه مجازی سازی در رشته های علوم پزشکی در برنامه تحول آموزش هدف گذاری شده است، تصریح کرد: در همین راستا دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی تخصصی کشور از حدود ۶ ماه قبل با بهره مندی از کار تیمی بالغ بر ۲۵۰ نفر از اساتید دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور و بهره مندی از توان افراد موثر در انجمن های علمی تخصصی این پروژه را آغاز و در ۲۸ آبان ماه سال جاری شاهد بهره برداری از این پروژه بودیم.
 
دکتر هوشمند ادامه داد: در این پروژه بالغ بر ۱۲ گروه آموزشی شامل ۱۰ گروه بالینی و ۲ گروه علوم پایه مشارکت دارند.
 
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت  با بیان اینکه در ۶ گروه، ۱۰۰ درصد بسته آموزشی، در ۲ گروه ۸۰ تا ۹۰ درصد و در ۲ گروه دیگر ۴۰ تا ۵۰ درصد بسته های آموزشی آماده هستند، بیان کرد: امیدواریم در یک برنامه زمان بندی شده حداکثر تا ۲ هفته آینده  تمام بسته ها آماده شوند.
 
وی با اشاره به اینکه اپیدمی کرونا سبب شد تا برخی سیاستگذاری ها تسریع پیدا کند، گفت: امیدوارم با حمایت وزارت بهداشت زیرساخت های لازم صورت گرفته و در بودجه در اختیار آزمایشگاه مجازی قرار گیرد.
 
دکتر هوشمند به فاز ۲ و۳ پروژه اشاره و اظهار کرد: این ۲ فاز در پروژه به دروس کارگاهی و آزمایشگاهی مربوط می شود.
 
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه بحث عدالت آموزشی هم در این پروژه برای ما اهمیت داشت، بیان کرد: در کشور ۴۳ دانشکده دندانپزشکی وجود دارد که بالغ بر ۲۵ دانشکده از نظر سوابق در وضعیتی هستند که نیروی انسانی آنها از بعد هیات علمی با مشکل مواجه هستند.
 
وی افزود: بنابراین پروژه مجازی سازی در راستای تحقق عدالت آموزشی این امکان را فراهم کرده است که تمام دانشجویان در دانشکده  های کشور بتوانند به محتوای آموزشی استاندارد دسترسی پیدا کنند.
 
دکتر هوشمند در پایان گفت: امیدواریم این پروژه خروجی بسیار خوبی داشته باشد تا دانشجویان در سراسر کشور بهره کافی را ببرند/208
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 218434
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *