• 99/12/11 - 08:37
  • 155
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

سی و ششمین جلسه «شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت» برگزار شد

سی و ششمین جلسه «شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت» با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در محل وزارت بهداشت برگزار شد. در این جلسه فاطمه صحرانشین، محمد فامیلیان و امین گودرزی سه نماینده جدید مدیران مسئول نشریات دانشگاهی عضو شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت معارفه شدند و از زحمات سه نفر از مدیران مسئول سابق عضو این شورا تقدیر شد.

به گزارش وبدا، در این نشست دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و رییس شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری‌لطف مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت و دبیر این شورا، حجت حجازی‌زاده رئیس اداره نشریات و تشکل‌های اسلامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مهدی عباسی‌مهر نماینده تام‌الاختیار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، فاطمه صحرانشین، محمد فامیلیان و امین گودرزی نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی عضو شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت، حضور داشتند.

در این جلسه که روز یک‌شنبه ۱۰ اسفندماه برگزار شد، موضوعات و مباحث مختلفی همچون ارایه گزارش در خصوص جشنواره نشریات دانشجویی «تیتر ۱۲» و مشارکت دانشجویان وزارت بهداشت در این جشنواره، ارایه گزارش سامانه رتبه‌بندی و گیشه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت، لیگ نشریات کشوری، بررسی اعطای مجوز دو نشریه دانشجویی به صاحب امتیازی انجمن علمی کشوری رادیولوژی و انجمن علمی کشوری تغذیه طرح و بررسی شد. همچنین استفساریه‌هایی از دانشگاه‌های علوم پزشکی طرح و پاسخ‌ آن ارائه شد.

مطرح شدن گزارشی در خصوص جشنواره نشریات دانشجویی تیتر ۱۲ از دیگر مباحث «نشست شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت» بود. براساس این گزارش از مجموع تمامی آثار به ثبت رسیده در جشنواره تیتر  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با تعداد ۶۴ دانشگاه و از مجموع دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم ۸۹ دانشگاه در جشنواره مشارکت فعال داشته‌اند.

بر مبنای گزارش ارائه شده در این جلسه طی بازه زمانی دریافت آثار جشنواره «تیتر ۱۲» تعداد ۸۴۰۱ حساب کاربری با نام شرکت کننده در جشنواره به ثبت رسید که در نهایت آثار ۷۳۳۶  حساب کاربری توسط دبیرخانه تایید شد. تعداد ثبت‌نام‌کنندگان ۴۳۰۴ و تعداد شرکت‌کنندگان فعال ۳۷۹۳ از وزارت بهداشت و تعداد ثبت‌نام‌کنندگان ۴۰۹۷ و تعداد شرکت‌کنندگان فعال ۳۵۳۳ از وزارت علوم در این جشنواره حضور پیدا کردند.

ارائه گزارش برگزاری انتخابات نمایندگان مدیران مسئول عضو شورای شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت از دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح شد. بر این اساس در ابتدای مهرماه سال جاری نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شد تا ضمن برگزاری انتخابات برگزیدگان را برای تسریع در برگزاری انتخابات شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی اعلام کنند. پس از اخذ اسامی برگزیدگان دانشگاهی (حدود ۱۶۷ نفر از ۶۵ دانشگاه) روند انتخابات کلید خورد.

سی و ششمین جلسه «شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت» با معارفه فاطمه صحرانشین، محمد فامیلیان و امین گودرزی سه نماینده جدید مدیران مسئول نشریات دانشگاهی عضو شورای مرکزی ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت به پایان رسید و از تلاش‌های معین رضیئی، علیرضا اشرفی و علی چنارانی نمایندگان پیشین مدیران مسئول نشریات دانشگاهی در این شورا تقدیر شد.

گفتنی است شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی، عالی‌ترین مرجع حمایتی و نظارتی نشریات دانشگاهی دستگاه‌های آموزش عالی نظیر وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی است.

«شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی وزارت بهداشت» وظایفی چون سیاست‌گذاری در حوزه کلان نشریات دانشگاهی، رسیدگی به اعتراضات در خصوص عدم صدور مجوز نشریات دانشگاهی، تجدید نظر در تصمیمات شورای فرهنگی دانشگاه در خصوص نشریات دانشگاهی، نظارت بر عملکرد کمیته‌های ناظر بر نشریات دانشگاه‌ها، ایجاد وحدت رویه بین کمیته‌های ناظر بر نشریات دانشگاه‌ها  را برعهده دارد.

ترکیب شورای مرکزی ناظر عبارت است از: معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت(رییس شورا)، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت(دبیر شورا)، عضو حقوقدان و سه ‌نفر از مدیران مسئول نشریات دانشگاهی.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 224040
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *