• 99/05/07 - 16:17
  • 1315
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

شمار جانباختگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به 48 نفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار جانباختگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به 48 نفر رسید.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه افزود: متاسفانه امروز 2 بیمار 70 و 91 ساله در گچساران بر اثر ابتلا به کویید19 جان خود را از دست دادند و هر دو داراي بيماري زمينه اي بودند.
 
وی عنوان کرد: در هفتمین روز از مردادماه؛ 190 بیمار مشكوك و يا قطعي مبتلا به كرونا در بخش هاي بیمارستان های استان بستری هستند كه از اين تعداد 75 بيمار كرونايي قطعي مي باشند، همچنين 16 بیمار كرونايي در بخش هاي ويژه بستري هستند.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: تاکنون 2 هزار و 397 نفر بهبود یافته از بیماری کووید-19 داشته ایم.
 
وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 178 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بيشترين موارد مثبت از بويراحمد، دنا، باشت و کهگیلویه بودند. 
 
دکتر یزدان پناه در ادامه استفاده صاحبان اصناف و فروشندگان از ماسک را ضروری دانست و ادامه داد: رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک توسط فروشندگان علاوه بر تضمین سلامتی خود، خانواده‌ها و مشتریان، باعث تشویق عموم به رعایت توصیه‌های بهداشتی و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌شود.
 
 دبیر ستاد مقابله با کرونای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنانچه شهروندان و ادارات به خوبی به وظایف خود عمل کنند از سختی و فشار کار بر روی یک نهاد کاسته خواهد شد و قطعاً کادر بهداشت و درمان بیشتر و بهتر می‌توانند بر وظایف خود متمرکز شده و خدمات با کیفیت بالاتری به بیماران و جامعه ارائه کنند.
  • گروه خبری : ياسوج
  • کد خبر : 212299
کلمات کلیدی