• 94/09/10 - 10:12
  • 9
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دکتر هاشمی در مراسم رونمایی از سردیس ابن سینا و پزشک مشهور مجارستانی

صادرات گیاهان دارویی به مجارستان/ تحصیل یک هزار و ١١٦دانشجوی ایرانی در دانشگاه های پزشکی این کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام خبر فراهم شدن زمینه تولید اشکال و مواد اولیه دارویی و نیز صادرات آن به ویژه گیاهان دارویی به کشور مجارستان عنوان کرد: در حال حاضر یک هزار و116 دانشجوی ایرانی در دانشگاه های پزشکی مجارستان تحصیل می‌کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام خبر فراهم شدن زمینه تولید اشکال و مواد اولیه دارویی و نیز صادرات آن به ویژه گیاهان دارویی به کشور مجارستان عنوان کرد: در حال حاضر هزار  و 116 دانشجوی ایرانی در دانشگاه های پزشکی مجارستان تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار « وبدا»، دکتر سیدحسن هاشمی صبح امروز در مراسم رونمایی از سردیس ابوعلی سینا و سملوایز پزشک مجارستانی که با حضور ویکتور اوربان نخست وزیر این کشور برگزار شد، عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران از مدت‌ها پیش به عنوان یکی از بهترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشورمان از نخست‌وزیر مجارستان دعوت کرده بود به ایران سفر و از این دانشگاه بازدید کند.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران نماد علمی کشور و سملوایز یکی از برجستگان علوم پزشکی مجارستان است، خاطرنشان کرد: نخست‌وزیر این کشور در سخنرانی خود  اعلام کرد در کشورشان پس از انجیل کتابی که بیشترین فراوانی انتشار را داشته است کتاب قانون ابن‌سینا بوده، این برای ایران و جوانان ما افتخار است. امیدواریم با تأکید بر رسم نیاکان خود همچون ابن‌سینا قله‌های علم را فتح کنیم.

 

وی به انعقاد تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با کشور مجارستان اشاره و اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در حوزه آموزشی و پژوهشی، سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه تولید اشکال و مواد دارویی و نیز صادرات آن به ویژه گیاهان دارویی است.

 

دکتر هاشمی به اقدامات مشترک دیگری که می‌توان در راستای تفاهم‌نامه مشترک وزارت بهداشت و کشور مجارستان انجام داد اشاره و خاطرنشان کرد: با استفاده از خواهرخواندگی دانشگاه علوم پزشکی تهران با دانشگاه های کشور مجارستان به ویژه دانشگاه سملوایز می توان زمینه اقدامات مشترک را فراهم کرد.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان گفت: در حال حاضر یک هزار و  116 دانشجوی ایرانی در دانشگاه های پزشکی مجارستان تحصیل می‌کنند و 4 هزار دانشجو نیز فارغ‌التحصیل شده‌‌اند./211

 

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار موقت
  • کد خبر : 136434
کلمات کلیدی