• 99/05/13 - 18:19
  • 359
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت عنوان کرد:

ضرورت تشکیل کارگروه مشترک با وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حوزه داروهای گیاهی

سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت بر ضرورت تشکیل کارگروه مشترک با وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حوزه داروهای گیاهی تاکید کرد.

 
به گزارش وبدا، دکتر نفیسه حسینی یکتا در جلسه ای با وزیر بهداشت، گفت: یکی از مباحثی که باید به آن اشاره کنم داروهای گیاهی است، چراکه این ظرفیت از بین می رود و ما از آن بهره کافی را نمی بریم، لذا ضرورت دارد که در این راستا، کارگروهی را با وزارت صمت و جهاد کشاورزی تشکیل داده و به اخذ تصمیمات موثرتر در حوزه داروهای گیاهی بپردازیم.
 
تخلفات برخی عطاری ها معضل بزرگی است
 
وی درخصوص نظارت بر عطاری ها و جلوگیری از سوءاستفاده های آنها، گفت: در این مورد انجام کارهای سلبی و ایجابی را باید موازی پیش ببریم. در برخی مواقع مساعدت بخش ها و معاونت هایی که کار بازرسی را برعهده دارند، بسیار کمک کننده است. تخلفات برخی عطاری ها معضل بزرگی است. برای مثال، بسیاری از داروهایی که برای درمان چاقی ارائه می شود، دارای کورتون و بسیاری از داروهایی که به منظور ترک اعتیاد به مشتریان فروخته می شود، دارای مواد مخدر است. 
 
دکتر حسینی یکتا با اشاره به سخنان وزیر بهداشت درخصوص استفاده از ظرفیت های طب سنتی و مکمل در خانه های بهداشت و درمانگاه ها و بیمارستان ها، عنوان کرد: در مورد خانه های بهداشت، درنظرداریم در گام اول، اصلاح سبک زندگی و آموزش بهورزان را در دستور کار قرار دهیم و در مرحله بعدی بر روی داروهای گیاهی که در این مراکز قابل عرضه است، به نتیجه برسیم./207
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 212490
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *