• 99/01/09 - 19:38
  • 2268
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان وزارت بهداشت در مراسم افتتاح آزمایشگاه سیّار تشخیص کرونا عنوان کرد:

فعالیت ۹۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۹۰ آزمایشگاه را در زمینه تشخیص بیماری کرونا آماده و فعال کرده ‌ایم که روزانه بیش از ۱۰ هزار آزمایش را در آنها انجام می ‌دهیم.

 
 
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۹۰ آزمایشگاه را در زمینه تشخیص بیماری کرونا آماده و فعال کرده ‌ایم که روزانه بیش از ۱۰ هزار آزمایش را در آنها انجام می ‌دهیم.
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی، صبح امروز، در مراسم افتتاح آزمایشگاه سیّار بسیج جامعه پزشکی، گفت: نیروهای مسلح یکی از ارگان‌ هایی هستند که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، به ما پیوسته و با ما همکاری کردند.
 
وی افزود: برخی از کشورها علیرغم وعده‌ هایشان، تجهیزات بهداشتی خریداری شده را به ایران تحویل ندادند و این در حالی است که این کشورها همان ملت‌ های مدعی حقوق بشر هستند.
 
دکتر جان بابایی اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور فعالیت دارند که روزانه بیش از ۱۰ هزار آزمایش را در آن‌ها انجام می شود. امروز نیز با همّت سازمان بسیج و بسیج جامعه پزشکی، آزمایشگاه سیّار تشخیص کرونا رونمایی شد.
 
وی درخصوص ریشه کنی و حذف بیماری کرونا با کمک تمامی ارگان‌ ها در کشور، ابراز امیدواری کرد و افزود: در حال حاضر مشکل تامین ماسک برطرف شده و پرسنل به میزان کافی تجهیزات بهداشتی در دسترس دارند. این در حالی است که بسیاری از کشورها هنوز با مشکل کمبود ماسک روبرو هستند.
 
وی یادآور شد: یکی از اقدامات مهمی که بسیج در کنار سایر دستگاه‌ ها انجام داده، همکاری در زمینه قرنطینه و ضدعفونی کردن معابر است. نیروهای مسلح، بسیج، بنیاد جانبازان و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، همگی در کنار یکدیگر در تلاشند تا این بیماری را ریشه کن کنند.
 
دکتر جان بابایی در پایان عنوان کرد: خوشبختانه با حضور فعالانه کادر درمانی جهادگر و همراهی و مشارکت مردم، به سمت شکست ویروس کرونا پیش می ‌رویم، چراکه بسیاری از پتانسیل‌ های کشور در زمینه مقابله با این بیماری شناخته شده و در حال حاضر، رویارویی با کرونا، برای ما بسیار آسان ‌تر از گذشته است.
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 205510
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *