• 99/03/13 - 15:36
  • 472
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت؛

مدال آسیایی تیم بسکتبال نفت آبادان به مدافعان سلامت اهدا شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: پرستاران و پزشکان 4 ماه است که به‌ صورت شبانه ‌روزی در حال فعالیت هستند و چنانچه مردم رعایت نکنند، توان آنها بریده می ‌شود و از مردم انتظار داریم فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در اجتماعات شرکت نکنند.

حضرتی

به گزارش وبدا، دکترمریم حضرتی، درسفر سه روزه خود به استان خوزستان در بازدید از اقدامات صورت گرفته به منظور مقابله با کرونا در بیمارستان آیت ‌الله طالقانی آبادان، اظهارکرد: این سفر سه روزه به‌ منظور بررسی وضعیت بیمارستان‌ ها در مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان صورت گرفته است.

 

وی افزود: خوشبختانه با هماهنگی‌ هایی که بین مسئولان دانشگاه و همکاران وجود دارد، اقدامات خوبی صورت گرفته است، اما مسائل و مشکلاتی نیز وجود دارد.

 

وی ضمن قدردانی از مسئولین و پرسنل دانشگاه های علوم پزشکی اهواز، دزفول و آبادان، بیان کرد: در کنار ایثارگری‌ ها، اقدامات ارزشمندی برای کنترل و مدیریت کرونا صورت گرفته است که بدون شک مشکلاتی  نیز وجود دارد.

 

دکتر حضرتی کمبود نیرو در استان خوزستان را مهمترین مسئله برای مقابله با کرونا عنوان کرد و افزود: در اهواز، آبادان و دزفول مساله کمبود نیرو به‌ شدت احساس می‌ شود. به‌ ویژه نیروی پرستار تخصصی که با مدیریتی که صورت گرفته است و با کمک گرفتن از دیگر استان ‌ها تا حدودی این کمبودها جبران شده است، اما به‌ طور حتم این پرستاران نیاز به بازتوانی دارند.

 

وی با بیان اینکه باید برنامه ‌های جدیدی ترتیب داده شود تا از فرسودگی این پرستاران جلوگیری شود، عنوان کرد: پرستاران در خوزستان با این شرایط اقلیمی سخت، مخلصانه پای‌ کار هستند.

 

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه درحال تأمین نیرو از سایر استان ‌ها هستیم، خطاب به مردم افزود: پرستاران و پزشکان 4 ماه است که به‌ صورت شبانه ‌روزی در حال فعالیت هستند و چنانچه مردم رعایت نکنند، توان آنها بریده می ‌شود و از مردم انتظار داریم فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در اجتماعات شرکت نکنند.

 

دکتر حضرتی در پایان تأکید کرد: حفظ جان جزو واجبات دین ما است؛ اگر تعداد بیماران بیشتر شود، از تحمل کادر درمان ما خارج می‌ شود.

 

گفتنی است، در جریان این بازدید، سرپرست تیم پالایش نفت آبادان به منظور قدردانی از تلاش های کادر بهداشت و درمان، مدال برنز مسابقات بسکتبال باشگاه‌ های آسیایی خود را در حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت به مدافعان سلامت تقدیم کرد.

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 208968

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *