• 99/07/08 - 13:54
  • 138
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر کار گروه راهبری نسخه نویسی الکترونیک سازمان بیمه سلامت عنوان کرد:

مدیریت منطقی در منابع راه دستیابی به عدالت در دسترسی به خدمات سلامت

دبیرکارگروه راهبری نسخه نویسی الکترونیک سازمان بیمه سلامت گفت: باید با استفاده از اصول و قواعد بتوانیم مدیریت منطقی در منابع را انجام بدهیم؛ تا عدالت در دسترسی به خدمات سلامت اجرایی شود.

د

به گزارش وبدا، محمد با بیان اینکه مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت حمایت ویژه‌ای از خدمات الکترونیکی سلامت درکشور دارند، گفت: ایجاد معاونت فناوری اطلاعات نخستین گامی بود که برای الکترونیکی شدن خدمات برداشته شد که بسیار موثر بود.

 وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از 30 پروژه الکترونیک در سازمان بیمه سلامت به نتیجه رسیده است، گفت: رسیدگی الکترونیک اسناد بستری از سال 97 در برنامه‌های سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و هدف این است که روی اسناد پزشکی بررسی دقیقی داشته باشیم و با استفاده از اصول و قواعد بتوانیم مدیریت منطقی در منابع را انجام بدهیم؛ تا عدالت در دسترسی به خدمات سلامت اجرایی شود.

 دبیر کار گروه راهبری نسخه نویسی الکترونیک سازمان بیمه سلامت، با تاکید بر خدمات بیمه سلامت به بیماران کرونایی و اقدامات این سازمان دردوران شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: پس از شیوع ویروس کرونا، تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت در دو نوبت انجام شد.

 وی یکی از مهم‌ترین اقدامات بیمه سلامت از ابتدای شیوع کرونا در کشور را پوشش بیمه‌ای برای افراد فاقد پوشش بیمه روی تخت بیمارستان عنوان کرد و افزود: در شرایط عادی، بیمه شدن روی تخت بیمارستان انجام نمی‌شد

 جعفری با بیان اینکه افراد برای ارزیابی وسع و پوشش بیمه‌ای باید دوره انتظار را بگذرانند افزود: با تعاملات انجام شده بین سازمان بیمه سلامت و وزارت رفاه این بازه زمانی در زمان شیوع ویروس کرونا به یک روز کاهش پیدا کرد

وی گفت:  در بخش بستری در بیمارستان‌های دولتی، 90 درصد هزینه‌ها و در بخش سرپایی نیز پرداخت 70 درصد هزینه‌ها توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس
  • کد خبر : 215450

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *