• 94/10/17 - 12:27
  • 14
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر بهداشت در مصاحبه با شبکه المنار بعد از بازدید از بیمارستان رسول الاعظم در لبنان:

ملتی مقتدر است که از توانمندی های علمی بیشتری برخواردار باشد/ ایران آماده همکاری با کشور لبنان در حوزه های مختلف علمی است /ضرورت زبان مشترک علمی میان شیعیان/ سرمایه گذاری شرکت های تولید کننده دارو فرصت مناسبی برای تبلیغ توانمندیهای علمی ایران است

وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان حضرت رسول در لبنان گفت: ملتی مقتدر است که از توانمندی های علمی بیشتری برخواردار باشد.

وزیر بهداشت در بازدید از بیمارستان حضرت رسول در لبنان گفت: ملتی مقتدر است که از توانمندی های علمی بیشتری برخواردار باشد.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر سید حسن هاشمی روز گذشته در حاشیه بازدید از بیمارستان رسول الاعظم در لبنان ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های علمی مسلمانان جهان بویژه شیعیان، گفت: بیمارستان رسول الاعظم لبنان یکی از  4 بیمارستان مهم این کشور است که با همکاری دولت ایران تاسیس شد و  توسط دولت لبنان مدیریت و اداره می شود.

وزیر بهداشت در ادامه، با بیان این که برای هر کشور علم و دانش ماندگار است، افزود: ملتی مقتدر است که از توانمندی های علمی بیشتری برخواردار باشد.

دکتر هاشمی همچنین، بر لزوم مسلح شدن جوانان هر دو کشور به مسائل علمی تاکید کرد و ضمن اعلام آمادگی ایران برای کمک در حوزه های علمی به کشور لبنان، بر لزوم عدم تفاوت میان مسلمان و مسیحی تاکید کرد و افزود: منفعت گروه های شیعه در این است که زبان مشترکی در حوزه های علمی با سایر گروه های لبنانی داشته باشند، بنابر این ایران آماده همکاری با کشور لبنان در حوزه های مختلف علمی است.

دکتر هاشمی بر لزوم افرایش ظرفیت تحصیل دانشجویان لبنانی در دانشگاه های علوم پزشکی ایران تاکید کرد و گفت: تحصیل این دانشجویان در ایران باعث سرافرازی کشور ما است . لازم است تعداد این دانشجویان در ایران افزایش یابد و ایران می تواند ظرفیت های بیشتری را برای تحصیل دانشجویان لبنانی در اختیار قرار دهد.

وزیر بهداشت افزود: به منظور جلوگیری از سفر مردم جنوب لبنان برای دریافت خدمات پزشکی به ایران و سایر کشور های دیگر، ایران می تواند برای سرعت بخشیدن در تربیت نیرو، نیروهای طرحی خود را به این کشور بفرستد.

وی ادامه داد: امیدواریم حزب الله لبنان به کمک ایران دانشگاه طب در لبنان تاسیس کند

دکتر هاشمی ضمن اعلام آمادگی دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی برای همکاری های علمی و آموزشی با کشور لبنان، گفت: لازم است دولت لبنان برای سهولت در فرایند همکاری میان دو کشور تدابیری را بیاندیشد.

وزیر بهداشت در خصوص همکاری  و سرمایه گذاری شرکت های دارویی ایران در لبنان ، افزود: دولت لبنان باید فرصت را برای سرمایه گذاری فراهم کند چرا که شرکت های دارویی ایران تمایل به سرمایه گذاری  وتاسیس کارخانجات تولید دارو در این کشور را دارند.

وی افزود: سرمایه گذاری شرکت های تولید کننده دارو فرصت مناسبی برای تبلیغ توانمندیهای علمی ایران نیز خواهد بود./203

 

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار موقت
  • کد خبر : 138224
کلمات کلیدی