• 99/07/08 - 15:56
  • 562
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور عنوان کرد:

ناامنی تغذیه ای، متاثر از تبعات اقتصادی ناشی از کرونا

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: تبعات اقتصادی ناشی از کرونا، منجر شده، بین 15 تا 35 درصد خانوارها در استان های کشور، مصرف اقلام غذایی را حذف کرده یا کاهش دهند.

به گزارش وبدا، دکتر زهرا عبداللهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، درخصوص تغذیه در دوران کرونا، اظهار کرد: به دلیل تبعات اقتصادی ناشی از کرونا، بحث ناامنی تغذیه و سوتغذیه بیشتر خواهد شد.
 
وی درخصوص اقدامات و سیاست های تغذیه ای وزارت بهداشت در دوران کرونا، بیان کرد: در حال حاضر، مادران باردار و کودکان زیر 5 سال مبتلا به سوتغذیه فقیر شناسایی شده و به سازمان های حمایتی معرفی می شوند تا کمک های تغذیه ای دریافت کنند. تاکنون کمیته امداد، 50 هزار کودک زیر 5 سال دچار سوتغذیه فقیر و 67 هزار مادر باردار فقیر را که در بخش بهداشت شناسایی کردیم، تحت پوشش قرار داده است. اما هنوز تعداد زیادی باقی مانده اند که باید با همکاری و همت دانشگاه ها و کمک گرفتن از خیرین و سمن ها، شناسایی شوند. 
 
دکتر عبداللهی تصریح کرد: در کنار تمام اقداماتی که برای پیشگیری از کرونا انجام می شود، باید به بحث تشدید ناامنی غذایی، شیوع بیشتر مشکلات تغذیه ای و کمبود ریزمغزی ها توجه شود. 
 
وی گفت: در حال حاضر با کمک وزارت رفاه نیز برنامه کمک معیشت را برای چند استان محروم انجام می دهیم تا بر اساس آن، کودکان زیر 5 سال نیازمند را شناسایی کنیم تا ماهانه مبلغی برای آنها ارسال شود. اما این اقدامات کافی نیست و امیدواریم با حمایت دانشگاه ها این پوشش افزایش یابد.
 
لزوم تداوم برنامه مکمل یاری برای زنان باردار و کودکان زیر دو سال
 
وی گفت: برنامه مکمل یاری برای زنان باردار و کودکان زیر دو سال باید حتما ادامه یابد، چراکه کمبود زیرمغزی ها باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و این موضوع شانس ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.
 
دکتر عبداللهی بیان کرد: طبق بررسی ها، تبعات اقتصادی ناشی از کرونا، منجر شده، بین 15 تا 35 درصد خانوارها در استان های کشور، مصرف اقلام غذایی را حذف کرده یا کاهش دهند. این موضوع هشداری است که باید به آن توجه کرد. به دلیل کاهش درآمد خانواده و افزایش مواد غذایی، اقلام غذایی از سفره مردم حذف شده و اگر اقدامات لازم را انجام ندهیم، پروسه مدیریت کرونا کامل نمی شود./207
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 215478
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *