• 99/12/11 - 21:03
  • 977
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون وزیر بهداشت:

نگه داشتن وضعیت موجود بیماری در استان های شمالی، بسیار سخت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نگه داشتن وضعیت موجود بیماری کرونا در استان های شمالی، کار بسیار سختی است چون به ایام عید نزدیک می شویم و ویروس جهش یافته نیز در کشور در گردش است.

 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در جلسه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار داشت: باطل شدن مجوزهای تردد بین استانی به مازندران کار بسیار خوبی است چون این کار بی رویه در حال افزایش بود و با توجه به حساسیت موضوع، تردد باید کاملا قانونمند باشد. 
 
وی افزود: مرزهای غربی کشور را به شدت کنترل می کنیم و مرزها بسته است. اگر الان می بینید که رفت و آمدهای کمی وجود دارد، به دلیل وجود اتباع عراقی در ایران است که می توانند از ایران خارج شوند و برخی از ایرانی ها که آن سوی مرز هستند نیز می توانند با تست منفی PCR به کشور بازگردند و مجددا باید در مرزهای غربی، تست PCR بدهند. 
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا یادآور شد: در خوزستان اقدامات سخنگیرانه ای برای پروازها انجام شده و خوشبختانه تعداد پروازها، کاهش یافته است و افرادی که می خواهند هوایی یا ریلی به خوزستان وارد شوند باید تست منفی PCR داشته باشند. در خوزستان در بعضی از شهرها، بیماری تا حدی کنترل شده اما در اهواز، مشکلاتی داریم. 
 
دکتر رییسی گفت: در مورد پروازهای داخلی و خارجی مقررات بسیار سختگیرانه ای وضع کرده ایم قبلا در مورد پروازهای اروپایی سختگیری می کردیم اما الان در مورد  هر پروازی از خارج از کشور حتی از کشورهای همسایه، بسیار سختگیرانه و بر اساس پروتکل های ابلاغی در مورد آن عمل می شود و حتما نیاز است که تست منفی PCR دو کشور مبدا و مقصد وجود داشته باشد. 
 
وی خاطرنشان کرد: در استان مازندران اقدامات بسیار خوبی برای کنترل پیک بیماری در حوزه بهداشت، درمان و اقدامات فرابخشی در سطح ستاد استانی صورت گرفته است. فراموش نکنیم که ویروس جهش یافته در همه مناطق کشور وجود دارد و نباید فکر کنیم که فقط محدود به خوزستان است. کوچک ترین عفلت می تواند موجب شعله ور شدن بیماری شود. 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: همکاران ما از معاونت بهداشت وزارت بهداشت که از شنبه در استان مازندران حضور دارند، بازدیدهای خوبی داشته اند. آنها از 14 شهرستان، 12 مرکز منتخب کووید19، 10 پایگاه سلامت، نظارت بر تیم های رهگیری و مراقبتی، 4 واحد نمونه برداری، دو آزمایشگاه تشخیصی، دو بیمارستان و 10 واحد صنفی و شغلی بازدید کرده اند. 
 
دکتر رییسی افزود: امروز از امکانات سامانه بسیار خوب و قدرتمند پارسا بازدید کردیم و کار کردن با این سامانه، بسیار راحت است. نسخه نویسی و ارجاع بیماران در قالب پرونده الکترونیک سلامت در این سامانه امروز افتتاح شد و جای ارتقا هم دارد. این سامانه قابلیت هایی دارد که می تواند برای کل کشور نیز مورد استفاده قرار گیرد./206
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اسلاید جدید صفحه اول,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 224108
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *