• 99/03/13 - 12:27
  • 627
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه ستاد سازماندهی پیشگیری و مقابله با کروناویروس در سمنان:

ویروس کرونا هنوز از بین نرفته است

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: 85 درصد افراد درگیر بیماری کرونا، افراد مسن یا دارای بیماری های زمینه ای هستند، مراقبت و توجه بیشتر به این افراد یک راه مهم برای کنترل این بیماری است.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد سازماندهی پیشگیری و مقابله با کروناویروس در سمنان، ضمن قدردانی از ریاست و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در راستای برپایی آیین کشوری هر خانه یک پایگاه سلامت، بیان کرد:  عملکرد موفق دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سازماندهی پیشگیری و کنترل کروناویروس در این استان نشان از انسجام تیمی این مجموعه است و این انسجام تیمی نشان دهنده همدلی و همراهی مسئولین و کارکنان این مجموعه دانشگاهی با یکدیگر است.

وی با اشاره به توان بالای این دانشگاه در تهیه و تامین تجهیزات پزشکی، اقلام حفاظت فردی و مواد ضدعفونی کننده، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ابتدای شروع بیماری کروناویروس، با مدیریت و برنامه ریزی هوشمندانه توانست تجهیزات پزشکی، اقلام حفاظت فردی و مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز خود را تهیه و تامین کند.

دکتر رییسی افزود: با عنایت خداوند متعال و مدیریت هوشمندانه مسئولین این دانشگاه، دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان جزو معدود دانشگاه هایی بود که در خط مبارزه با بیماری کرونا خوش درخشید و تجربیات این دانشگاه باید در اختیار سایر دانشگاهها قرار گیرد.

ویروس کرونا هنوز از بین نرفته است

دکتر رییسی، با تاکید بر اینکه ویروس کرونا هنوز از بین نرفته و باید مراقبت های بهداشتی را همچنان رعایت کرد، بیان کرد: 85 درصد افراد درگیر بیماری کرونا، افراد مسن یا دارای بیماری های زمینه ای هستند، مراقبت و توجه بیشتر به این افراد یک راه مهم برای کنترل این بیماری است.

لزوم آموزش و اطلاع رسانی به موقع

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: با آموزش و اطلاع رسانی به موقع و مناسب درخصوص اصول و نکات بهداشتی می توان از ابتلای افراد به این بیماری جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم در آینده واکسنی برای کرونا ویروس تولید شود، چراکه این موضوع در درمان و همچنین، کاهش چشمگیر درگیری افراد با این بیماری تاثیر به سزایی دارد.
 
دکتر رییسی گفت: انجام غربالگری هوشمند نیز از اقدامات بسیار مفید در دوران پیشگیری و درمان بیماری کرونا بود که نقش بسزایی در بیماریابی در حوزه سلامت داشت. همچنین، اجرای برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" برنامه بسیار مفیدی درجهت کنترل بیماری ها به ویژه کرونا ویروس خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: ویروس کرونا در جامعه وجود دارد و باید مراقب بود و دائما به مردم تاکید کرد تا نکات بهداشتی را رعایت کنند و مسئولین حوزه سلامت کشور باید به مردم تاکید کنند، اگر نکات بهداشتی رعایت نشود، دوباره به روزهای قبل بازمی گردیم.

ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی سمنان در مقابله با کرونا

دکتر دانایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز در این جلسه، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونت های بهداشتی، درمان، غذا و دارو، آموزشی، توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی و تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در مبارزه با کروناویروس، درخصوص اقدامات انجام شده در مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، اظهار کرد: برگزاری 18 جلسه پدافند غیرعامل و کمیته پدافند زیستی، 12 جلسه کمیته دانشگاهی به منظور آمادگی برای مقابله با شيوع كرونا و 12جلسه برای هماهنگی در تمامی شبکه های بهداشتی و درمانی و بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه و جلسه با روحانیون معزز با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی برای توجیه اطرافیان متوفیان در خصوص تدفین و انجام غسل، گوشه ای از اقدامات این دانشگاه در روزهای گذشته بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه پیشگیری و کنترل کروناویروس، گفت: این دانشگاه با تهیه و ارسال پیام ها، کلیپ و مطالب آموزشی و انتشار در فضاهای مجازی و سایت دانشگاه و مصاحبه مستمر در امر اطلاع رسانی گام برداشته است که جا دارد از همراهی و تعامل اصحاب رسانه استان و صدا و سیمای مرکز سمنان قدردانی کنم.

وی افزود: 9 کلینیک تخصصی بیماری های تنفسی در مراکزخدمات جامع سلامت شهری 16 ساعته در تمامی شهرستان ها اختصاص داده شد.

پوشش 100 درصدی جمعیت تحت پوشش دانشگاه در مراحل غربالگری بسیج ملی کرونا

وی با اشاره به پوشش 100 درصدی جمعیت تحت پوشش دانشگاه در مراحل غربالگری بسیج ملی کرونا، از همدلی و تعامل هم استانی ها، مسئولین استان به ویژه نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و تمامی دستگاه های اجرایی، نظامی، انتظامی، نظارتی و امنیتی از جمله دادستان استان، سپاه و بسیج با این دانشگاه، قدردانی کرد.

دکتر دانایی ادامه داد: اقدامات و فعالیت هایی که در این روزها برای مبارزه با این بیماری انجام شده، باید ادامه یابد و باید از تجربیات گذشته برای مقطع آینده درس بگیریم و با برنامه ریزی مناسب استانی برای مقابله با این ویروس کاملا آماده باشیم.

همچنین، در ادامه این جلسه، دکتر جندقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سمنان، نیز گزارشی از روند فعالیت های بهداشتی در دوران کرونا و همچنین آمادگی کامل این دانشگاه با توجه به زیرساخت های مطلوب حوزه بهداشت و وجود اعضای هیات علمی توانمند در این دانشگاه برای انجام تحقیقات در راستای برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت، ارائه داد.

جلسه ستاد سازماندهی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی سمنان عصر روز دوشنبه 12 خردادماه سال جاری، با حضور دکتر رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر تبریزی، رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، دکتر دانایی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، برگزار شد.

گسترش کشوری "هر خانه یک پایگاه سلامت" در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان کلید خورد

گفتنی است، اعلام گسترش کشوری برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" نیز صبح روز دوشنبه 12 خردادماه به دستور دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق ویدیوکنفرانس و با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، رسما در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آغاز و اجرایی شد.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 208941

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *