• 99/06/23 - 09:22
  • 730
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام تبریک معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به مناسبت آغاز سال تحصیلی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی فرارسیدن آغاز سال تحصیلی را تبریک گفت و ضمن تقدیر از فعالیت‌های دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در عرصه مبارزه با ویروس کرونا یادآور شد که بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، به معنی پایان وضعیت اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا نیست.

به گزارش وبدا، در مشروح پیام دکتر سیماسادات لاری آمده است:

«یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ»

خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده‌اند و کسانی را که به آنان علم داده شده است درجات بزرگی می‌بخشد(سوره مجادله - آیه ۱۱)

پاییز که از راه می‌رسد طبیعت آهنگی جدید و باشکوه سر می‌دهد و بهار تعلیم، تربیت و اندیشه‌ورزی، مجال حضور پیدا می‌کند. هنگامه تجلی زیبای مهر، چشمه‌های سرمنشا تفکر، عشق، محبت و اخلاق، جوشان شده و آینده‌سازان میهن رهسپار مراکز علم و آگاهی می‌شوند.

امسال سال تحصیلی جدید را درحالی آغاز می‌کنیم که آحاد مردم شریف کشورمان همانند دیگر مردم جهان از ماه‌ها پیش با شیوع ویروس کرونا مواجه هستند و مراکز علم و معرفت پس از ماه‌ها تعطیلی بازگشایی می‌شوند. البته دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همراه و هم‌سو با جهادگران عرصه سلامت، از مدت‌ها پیش در مراکز آموزشی و بعضا در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا حضور داشتند و دوشادوش کادر بهداشتی و درمانی کشور ، مجاهدانه و ایثارگرانه در تلاشند تا مرهمی بر رنج و محنت مردم شریف‌ کشورمان در ایام همه‌گیری بیماری باشند.

 جای فخر و مباهات است که این دانشجویان عزیز در وزارتخانه‌ای مشغول به تحصیل می‌باشند که مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های کارکنان آن، همواره مأمن و قوت قلبی برای هم‌میهنان عزیزمان در ایام سخت و پرالتهاب بیماری بوده است و آنجا که واژه‌ها و کلمات از وصف عشق‌ورزی‌ و فداکاری قاصرند، پرسنل بهداشتی و درمانی کشور خصوصاً دانشجویان کارورز و دستیار، انسانیت و از خودگذشتگی را به بهترین وجه در پای حفظ سلامت هم‌میهنانمان به منصه ظهور گذاشته‌اند.

نکته حائز اهمیت در این برهه زمانی این است که بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، به معنی پایان وضعیت اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا نیست و هرگونه ارائه خدمات آموزشی می‌بایست با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی و مطابق با شیوه‌نامه فرآیندهای آموزشی دانشگاه‌ها صورت پذیرد تا با عنایت حق‌تعالی و تلاش مردم عزیز کشورمان، این روزهای سخت را با کمترین هزینه انسانی، اجتماعی و اقتصادی پشت سر بگذاریم.

در پایان ضمن تبریک طلیعه مهرماه و بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به دانشجویان، اساتید و کلیه صاحبان خرد و اندیشه، امیدواریم با همراهی و همدلی یکدیگر و دقت‌نظر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گام‌هایی مؤثر در برپایی محیطی آکنده از علم و فرهنگ و سرشار از سلامتی و نشاط در دانشگاه های سراسر کشور برداریم.


دکتر سیماسادات لاری
معاون فرهنگی و دانشجویی

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 214519
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *