• 99/12/14 - 10:08
  • 191
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد:

کسب رتبه نخست کشوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه داروسازی و فارماکولوژی در رتبه بندی جهانی QS

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی جهانی QS موفق به کسب رتبه 251 تا 300 در حوزه داروسازی و فارماکولوژی و رتبه 551 تا 600 در حوزه پزشکی شد.

 
 
به گزارش وبدا، مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه موضوعی داروسازی و فارماکولوژی رتبه 251 تا 300 جهانی و رتبه اول کشور و در حیطه پزشکی رتبه 551 تا 600 جهانی و رتبه سوم در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را کسب کرد.
 
دکتر عبدالرسول رنگرزی خاطر نشان کرد:  در رتبه بندی جهانی QS دانشگاه های جهان در 51 حوزه موضوعی مختلف ارزیابی و رتبه بندی شده اند که دانشگاه توانست در حوزه موضوعی پزشکی و حوزه موضوعی داروسازی و فارماکولوژی جایگاه شاخصی را کسب نماید. 
 
وی تصریح کرد: در این رتبه بندی معتبر جهانی دانشگاه ها بر اساس شاخص های نسبت استناد به مقاله با وزن 25 درصد، اچ ایندکس با وزن 25 درصد، شهرت و اعتبار دانشگاه یا همان کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه بر مبنای نظرسنجی از بیش از 95000 نفر فرد صاحب نظر از سراسر جهان با وزن 40 درصد و اعتبار از دیدگاه کارفرمایان با نظرسنجی از  بیش از 45000 نفر از کارفرمایان درباره کیفیت کاری فارغ‌التحصیلان هر  دانشگاه با وزن 10 درصد مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
 
دکتر رنگرزی کسب جایگاه شاخص دانشگاه های کشور در رتبه بندی های معتبر جهانی را از اهداف مهم نقشه جامع علمی کشور و برنامه ششم توسعه عنوان کرد.
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 224233
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *