• 99/04/14 - 13:12
  • 1200
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح ‌(پرستار پیگیر)

معاون پرستاری وزارت بهداشت از ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح "پرستار پیگیر"، خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، با اشاره به برنامه ششم توسعه، تحقق رویکرد سلامت جامع نگر و ارتقای کیفیت زندگی مردم، اظهار کرد: با توجه به  ضرورت آموزش به بیماران مبتلا به بیماری های مزمن بستری در بیمارستان و پیگیری وضعیت آنها پس از ترخیص، به منظور کاهش تعداد موارد بستری مجدد و مراجعات به اورژانس و همچنین، افزایش رضایتمندی بیماران و خانواده هایشان، این معاونت در صدد است تا با فعال کردن واحد پیگیری در بیمارستان های کشور، دسترسی به اهداف فوق الذکر را تسهیل کند.

دکتر حضرتی ادامه داد: این برنامه یکی از راهبردهای کلیدی برای پرستاران و سایر ارائه دهندگان خدمات مراقبتی به منظور تداوم مراقبت از بیمار به ویژه در دوره انتقال ازبیمارستان به منزل، تلقی می شود.

معاون پرستاری درخصوص گروه هدف طرح پرستار پیگیر، گفت:  در فاز اول، گروه هدف طرح شامل، تمامی بیماران ترخیص شده مبتلا به بیماری های نارسایی مزمن قلبی، نارسایی مزمن انسدادی ریه، بیماران مبتلا به سکته قلبی است.

اجرای پایلوت طرح پرستار پیگیر

وی افزود: این طرح در بیمارستان های منتخب دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و شیراز به صورت پایلوت اجرا می شود.

معاون پرستاری در پایان تصریح کرد: طرح پرستار پیگیر، یک طرح مقطعی است که در آن بیماران به صورت مستمر و در یک بازه زمانی 6 تا 12 ماهه در بیمارستان های منتخب تحت مشاوره و پیگیری تلفنی قرار خواهند گرفت و در صورت موفق بودن اجرای پایلوت آن، در کل کشور نیز اجرایی می شود.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 210266

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *