• 99/07/08 - 13:55
  • 524
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور مطرح کرد:

ارزیابی مراکز منتخب 16 ساعته کرونا/ ضرورت نوبت دهی برای توزیع واکسن آنفلوآنزا به منظور پیشگیری از تجمعات

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر ضرورت نوبت دهی برای توزیع واکسن آنفلوآنزا به منظور پیشگیری از تجمعات تاکید کرد.

tabriziبه گزارش وبدا، دکتر جعفری صادق تبریزی، رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، درخصوص اقداماتی که اخیرا در حوزه بهداشت و شبکه انجام شده است، گفت: مراکز منتخب 16 ساعته کرونا در تیر و مردادماه سال جاری، با مشارکت دانشگاه ها ارزیابی شدند، این ارزیابی در دو فاز خودارزیابی و ارزیابی توسط دانشگاه ها بود و اکنون در فاز ارزیابی ملی هستیم که تاکنون 14 دانشگاه ارزیابی شده و تا هفته آینده نیز 6 دانشگاه دیگر ارزیابی می شوند.

وی افزود: همکارانمان در این مراکز باید بر جداسازی تاکید کرده و مسیر تردد بیماران عادی و بیماران کرونایی را جدا کنند. نصب علایم راهنما در این مراکز ضروری است تا مردم سریع تر بتوانند خدمات خود را دریافت کنند. نمونه گیری های آزمایشگاهی نیز سامان یافته تر شده و کادر بهداشتی و درمانی در این زمینه نظم خوبی را در پیش گرفته اند.

وی با بیان اینکه در فاز اول تخصیص منابع برای خرید لوازم حفاظت فردی، 100 میلیارد تومان در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته است، درخصوص غربالگری فاز سوم، تصریح کرد: در غربالگری فاز سوم باید تاکید بر روی خدمات جا مانده باشد. ایران جزو معدود کشورهایی در دنیا است که حداقل خدمات جا مانده را برای مراجعه کنندگان و مردم دارد و این موفقیت مرهون نظام شبکه است، لذا اهتمام ویژه می طلبد تا حداقل ها نیز جبران شده و هیچ خدمات جامانده ای مثلا از لحاظ خدمات ایمن سازی و مراقبت مادران باردار و سایر موارد، باقی نماند.

ضرورت نوبت دهی برای توزیع واکسن آنفلوآنزا به منظور پیشگیری از تجمعات

وی درخصوص توزیع واکسن آنفلوآنزا گفت: درخواستم این است که دانشگاه های علوم پزشکی با نوبت دهی و فراخوان به توزیع واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند تا تجمعی در واحدهای ارائه خدمت رخ ندهد./207

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار کرونا ویروس,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 215451

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *